גדעון סער: אני שומר שבת - ומאושר

''סיימנו פרק זמן של יותר מארבע שנים בחיק המשפחה והציבור שלח אותנו מחדש קדימה לקדמת הזירה", אמר סער בכנס ירושלים ה-16.

יוני קמפינסקי , ו' באדר תשע"ט

גדעון סער
גדעון סער
צילום: ישראל ברדוגו

השר לשעבר גדעון סער שהתברג בחמישייה הראשונה של רשימת "הליכוד" לכנסת ה-21, מנסה לשים מאחוריו את המתיחות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולפעול למען ניחון הליכוד ב-9 באפריל.

''ברוך ה' סיימנו פרק זמן של יותר מארבע שנים בחיק המשפחה והציבור שלח אותנו מחדש קדימה לקדמת הזירה, יש ברוך ה' כוחות נפש לפעול למען עם ישראל", אמר סער שהתארח בכנס ירושלים ה-16.

סער התייחס להחלטת אשתו גאולה לפרוש מהגשת המהדורה המרכזית ב"כאן 11" כדי שלא להיתקל בניגוד עניינים כאשר היא מדווחת על נושאים פוליטיים. ''אשתי קיבלה החלטה ערכית שנובעת מהיותה אדם ערכי, היא עשתה את הצעד הזה למרות שהמנהלים שלה אמרו לי שהיא יכולה להמשיך ולהגיש את המהדורה''.

על אך הניסיונות של נתניהו לסכל את הצלחתו של סער בפריימריז, סער זכה לדירוג גבוה. ''ההצלחה מעידה מה הציבור חושב עליי וברוך ה' הגענו למקום שהגענו, כנראה שיש תמיכה גדולה מאוד בציבור. חברי התנועה רוצים ככל הנראה לראות אותי בקדמת הבמה''.

סער משוכנע שגם לפיד וגם בני גנץ שייכים למחנה השמאל, על אף נוכחותם של משה יעלון, יועז הנדל וצביקה האוזר ברשימת ''חוסן לישראל''. לדברי סער ''הם יימצאו ברשימה שרובה אינה בדעות שלהם. להבדיל מגנץ הם עם ניסיון של כמה שנים שמוכיח את הדעות והעמדות שלהם. אבל כמו שאמרתי, הם יהיו במפלגה שבה הם יהיו מיעוט''.

על קרבתו למסורת היהודית סיפר סער ''אני לא אדם דתי אלא מסורתי. אדם דתי לא יכול לבחור איזה מצוות לקיים ואיזה לא. אני לקחתי על עצמי לשמור שבת ואני ממש מאושר מזה. לדעתי הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על המורשת שלנו ואת זה אני רוצה להעביר ומעביר לילדים שלי. אני לא אוהב את החלוקות השונות. כולנו יהודים''.