אלי ישי: איחוד ימני יניב 8-10 מנדטים

יו"ר 'יחד', אלי ישי, ממתין להשלמת האיחוד הסרוג ומקווה לצירופו אליו מיד לאחר מכן: אם היינו מאוחדים היינו כבר עם 8-10 מנדטים.

שמעון כהן , ו' באדר תשע"ט

מבזבזים זמן יקר. אלי ישי
מבזבזים זמן יקר. אלי ישי
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שעון החול הפוליטי הולך ואוזל והדיונים על איחוד מפלגות הימין נראים יגעים. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם יו"ר 'יחד', השר לשעבר אלי ישי על הערכותיו באשר לסיכויי האיחוד והאלטרנטיבות שניצבות לפניו.

על ההתקדמות שספק אם מתרחשת במגעי האיחוד בימין, אומר ישי כי הוא "מאוד מקווה שיתקדמו, כי עוד מעט לא יהיה על מה להתווכח ועל מה לריב. כל יום שעובר הוא בעוכרנו. כל אחד צריך לשים אגו בצד, להתקדם ולוותר ומה שצריך להיסגר ייסגר בסופו של דבר".

להערכתו של ישי "הפוטנציאל לגוש ימין גדול הוא לפחות 8-10 מנדטים בעבודה טובה ונכונה". עם זאת הזמן חולף והסיכוי להגיע להישג שכזה יורד. "כרגע הבית היהודי והאיחוד הלאומי עסוקים בלסגור ואני מאוד מקווה שעוד היום זה יקרה, ואחר כך יהיה להם זמן לעבור לשאר המפלגות".

באשר לו עצמו אומר ישי כי יש לו אופציה אחת או שתיים, "אבל אני מסתכל על הדבר הנכון והטוב ביותר שהוא גוש הימין שכולו בסכנה. הסקר האחרון של מינה צמח נותן לי 1.4, ל'עצמה יהודית' 1, הבית היהודי ותקומה יחד 2.5, וכה מחייב את כולם להיות תלויים אחד בשני או להיות תלויים אחד ליד השני. זה מחייב את כולנו לגלות אחריות, שלא נקום לאוסלו ג', כי כולם יודעים שברקע יש את תכנית טראמפ, שיש לנו אליו אהבה בלתי רגילה, אבל אם לנתניהו לא תהיה ברירה והוא יעשה קואליציה עם גנץ כמו שבעבר עשה עם לפיד באמת יהיה מסוכן".

באשר לעמדותיו של בני גנץ, ישי סבור שאכן מדובר באיש שמאל, "אין ספק שהמצע והתכניות שלו מסוכנות לארץ ישראל".

עוד נשאל ישי אם קיימת מבחינתו אלטרנטיבה של חבירה לליכוד, אולי כחטיבה חרדית במפלגת השלטון. ישי מדלג על השאלה וקובע כי לטעמו המהלך הנכון ביותר הוא איחוד במקום שבו יש מכנה משותף רחב, כלומר ארבע מפלגות הימין שלהערכתו לו היו פותחות זה מכבר בקמפיין הבחירות היו מגיעות ל-8-10 מנדטים. "אני מקווה שנצליח להדביק את הקצב הזה. צריך להבין מה טובת עם ישראל".