צפו: צניחה חופשית בתוך הסלון

הכירו את הספורט החדש שכובש את העולם- צניחה חופשית בתוך הבית. התחרות כעת סיימה את השנה החמישית להקמתה, והמתחרים- בשמיים

מתנאל ראט , ו' באדר תשע"ט

פשוט לרקוד באוויר
פשוט לרקוד באוויר
צילום: iStock

מי מאיתנו לא היה רוצה לפרוש כנפיים ולעוף? תחרות ספורט חדשה בשם "משחקי הרוח" מנסה להגשים את החלום של כולם- ואפילו בתוך הבית.

הכל התחיל כאשר חברת windoor, יצרנית מנהרות רוח למפעלים, החליטה להפוך את תחום מנהרות הרוח שלה לספורט. החברה התחילה לייצר מנהרות רוח שיוכלו מצד אחד להעיף אנשים באוויר, ומצד שני לא לרסק אותם בתקרה. במנהרות, פורצים זרמי אוויר חזקים במהירות של למעלה משלוש מאות קמ"ש מהרצפה, שמעיפים את הנמצאים בתוכן. הדבר יוצר אפקט של "צניחה חופשית" בתוך המנהרה כך שהם למעשה עולים בכל פעם לתקרת המנהרה, ולאחר מכן צונחים למטה.

עם הזמן, התפתח ספורט שלם של "טיסת גוף" אומנותית, בה ניתן לשלוט על תנועות הגוף במהלך העלייה והנפילה שלאחריה. התרגילים, שחלקם נלקחים מאימוני צניחה וקופצי סקי, כוללים צלילות באוויר ונסיקה לשמיים הנותנים הרגשה של תעופה אמיתית- רק בלי סכנת הנפילה. הפעם הראשונה שבה הספורט התפרסם באופן עולמי היה לפני כ13 שנים באולימפיאדת טורינו, אך רק לפני 5 שנים התחילה התחרות באופן רשמי.

"משחקי הרוח" הוא הטורניר הגדול ביותר של הענף. בתחרות קיימים מקצים לאדם אחד, שני אנשים ואף צוות של ארבעה, והשופטים והקהל בוחרים את המתמודדים שהרשימו אותם הכי הרבה. הדירוג מורכב מהיכולות האקרובטיות של המתמודדים, מהתרגילים האומנותיים ומהתיאום בין חברי הצוות. בנוסף למקצה האומנותי, קיים גם מקצה המבוסס על מהירות, וכן מקצה שבו נדרשים המתמודדים לבצע פעלולים מסוימים.

כיום, הטרנד הפך לעולמי ומדינות מכל העולם, כמו קנדה, ספרד ואפילו סינגפור מגיעות להשתתף בתחרות. בנוסף, במקומות רבים בעולם (ואפילו אצלנו בישראל) פתחו מרכזי מבקרים בהם יוכלו המבקרים לנסות גם הם להגשים חלום ולעוף.

ולמי שרוצה להתרשם- צפו בצוות הצ'כי שזכה במקום השני:רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!