האיחוד הלאומי דורש: רק הנהגה משותפת

"אין שום סיבה שהרב רפי פרץ יכנס תחת הנהגתו של בצלאל סמוטריץ' אך לא להיפך גם", אמר גורם לערוץ 7.

חזקי ברוך , ו' באדר תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר

מפלגת האיחוד הלאומי דורשת מהבית היהודי "הנהגה משותפת" וללא תנאים מוקדמים. "אין שום סיבה שהרב רפי פרץ יכנס תחת הנהגתו של בצלאל סמוטריץ' אך לא להיפך גם", אמר גורם לערוץ 7.

לפי שעה, מציעה מפלגת הבית היהודי הצעה לפיה הרב רפי פרץ יהיה יו"ר המפלגה המאוחדת, יקבל את השר הבכיר וחברות בקבינט לאחר שתקום הממשלה והאיחוד הלאומי יקבל שני תיקים קטנים, "זה לא מקובל על האיחוד הלאומי".

במפלגה גם חושבים כי תהיה זו טעות שהרב רפי פרץ יהיה חבר קבינט דווקא בגלל שהוא איש ביטחון בעברו. "הבסיס היחיד שעליו אפשר לשבת למו"מ הוא שוויון והנהגה משותפת. כל דבר אחר לא מקובל. אם הוא בא כגנרל ונותן פקודות ומתנהל כבעל הבית אין לנו כל רצון לעבוד איתו".

בתוך כך ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הפציר בכנס ירושלים של העיתון בשבע לחבר ולתאחד, זאת על רק המבוי הסתום במו"מ בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי.

דגן אמר לנוכחים כי עוד קדנציה אחת של שלטון ימין עשויה להביא למספר של מיליון יהודים ביהודה ושומרון. "זה יהיה בלתי הפיך ואף אחד לא יחשוב לעקור את היהודים מחבלי הארץ הללו", הוא סיפר חוויות מימי אוסלו העגומים. "היינו שם בצמתים כאשר צעקנו חסרי אונים וכל זה בגלל משחקים פרסונאליים שהביאו עלינו את אסון אוסלו. בכוחנו לעצור זאת. כולנו צריכים להפעיל לחץ על המנהיגים להתאחד!"