הרב אלי סדן לערוץ 7:
המטרה היא להתאחד - ונגיע אליה

הרב סדן טוען שהמחלוקת אינה על השאלה מי יוביל את הרשימה, לא ממהר לתמוך בצירוף "עוצמה יהודית" ומסרב לספר במה עסקה פגישתו עם רה"מ.

, ו' באדר תשע"ט

הרב אלי סדן
הרב אלי סדן
צילום: חזקי ברוך

ראש המכינה הקדם צבאית ''בני דוד'' בעלי, הרב אלי סדן, היה ממובילי כינוס הרבנים שהתקיים הערב (שני) בירושלים בקריאה לאיחוד מפלגות הימין הדתי.

בתום הפגישה סיפר הרב סדן לערוץ 7 כי ''היתה פגישה טובה, היא גילתה את האחדות שיש בכל גווני העולם הרבני. על ידי אחדות נשיג הרבה דברים טובים''.

לדבריו, המחלוקת בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי היא לא על השאלה מי יעמוד בראש ומי יקבל את תפקיד השר בממשלה הבאה. "יש צורות שונות של הסתכלות על המציאות והן באות לידי בירור, ואני מבטיח לך שאם נחכה בסבלנות הם יגיעו להבנה, לאחדות ולסיכומים.

"זו חכמה מאוד קטנה שבזמן שאנשים מדברים ביניהם ללבות את המחלוקות. התפקיד שהרבנים לקחו פה זה בדיוק ההפך: כאשר יש דיונים נוקבים שבהם יכולים להתגלות גם תפיסות עולם שונות, צריך להזכיר לכולם שהמטרה היא להתאחד, וכשכולם מבינים שהמטרה היא להתאחד אז המטרה תגיע.

בתגובה לשאלה האם האיחוד צריך לכלול גם את ''עוצמה יהודית'' ואת ''יחד'' של אלי ישי, אמר הרב סדן: "לאט לאט. אנחנו קודם כל הבית היהודי והאיחוד הלאומי, אלה שתי מפלגות שההבדל ביניהן הוא סמנטי, אלה אנשים שיש להם ממש אותה הדרך. אחרי שאנחנו נתאחד ונהיה גוף אחד, האם ראוי וכדאי פוליטית להתאחד עם גופים נוספים זו שאלה שיש מקום לדון בה, אין שום ספק שאחדות היא כוח, אולם כשיש אחדות מלאכותית היא יכולה ליצור אחר כך בעיות.

"אני חושב שצריך להתנהל קמעה קמעה, אחרי שנצליח להגיע לאחדות בבית הטבעי, אין שום ספק ואני מניח שזה יקרה, שאנשים שתפקידם לחזק את העולם הפוליטי שלנו יצרו קשר עם כוחות נוספים שירצו להתאחד".

הרב סדן סירב לענות לשאלת ערוץ 7 על מהות פגישותיו האחרונות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וסירב להתייחס לאפשרות של חבירת ''הבית היהודי'' למפלגת הליכוד.