נתניהו: מוותר על השיריון במקום ה-21

ראש הממשלה החליט לוותר על השיריון במקום ה-21 ''מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר''. השריון יוכל לשריין מועמד מטעמו במקום ה-28.

ערוץ 7 , ו' באדר תשע"ט

ביטן ונתניהו
ביטן ונתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (שני) לבית הדין של הליכוד שהוא מוכן שהשיריון שקיבל למקום ה-21 יהיה במקום ה-28. כמו כן יקבל נתניהו שיריון נוסף אחרי נבחרי המחוזות.

מלשכת נתניהו נמסר כי הוא החליט לוותר על השיריון במקום ה-21 ''מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר''.

כזכור, ח"כ דוד ביטן וח"כים נוספים עתרו לבית הדין של הליכוד נגד שלושת השיריונים שאושרו לנתניהו בפריימריז.

ביטן הביע את תסכולו מהתנהלות ראש הממשלה ועל פי הדיווח בחדשות 13 הוא אמר: "ניצלו את העובדה שאנחנו היינו בבחירות ולא יכולנו לעסוק בזה. זה ניצול מצב, זה גם לא בסדר.

''שיעשה מה שהוא רוצה, בשביל זה יש מרכז", אמר ביטן על נתניהו. ''פעם שעברה עם ישראל ביתנו נתנו לו 'קארד בלאנש' – ואכלנו אותה. שיביא איחוד מפלגות, מה הוא רוצה מאיתנו?".

"כל הזמן זה בגלל הסיכוי של להפסיד את השלטון, ובסוף אנחנו לא מפסידים שום דבר. ההיפך – איחוד בימין מוריד מנדטים", טען ביטן.

למעשה, ביטן וח"כים נוספים נאבקים על מקומם בכנסת הבאה. גם ח"כ שרן השכל מבקשת מבית הדין לבטל את הבטחת הייצוג לאישה חדשה ברשימה הארצית, שכן לטענתה פנים חדשות יעטרו את הרשימה דרך מחוזות הבחירה.

"אנו מבקשים לבטל את השיריונים האלה", אמרה. "ח"כים כמוני, כמו מיקי זוהר ודוד ביטן, לא יכול להיות שבגלל עניינים כאלה ואחרים נידחק שנים או שלושה מקומות אחורה".