''שביתה מיותרת, יש דרכים אחרות לנהל דיונים''

סגני ראש העיר ירושלים תוקפים את שביתת הרופאים בהדסה, "מזעזע בעיני שרופאים משביתים בית חולים כדי ללחוץ על מעסיקיהם".

ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ט

הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
צילום: דוברות הדסה

סגן ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, תקף הבוקר (שלישי) את שביתת הרופאים בבית החולים הדסה וקרא להם לשוב לשולחן הדיונים.

"זה מזעזע בעיני שרופאי בית החולים הגדול בירושלים ובארץ, מרשים לעצמם את הלוקסוס של השבתת בית חולים במסגרת ניסיון להפעיל לחץ כזה או אחר על מעסיקיהם. יש דרכים נוספות לנהל דיונים. ושביתה אינה אמורה להיות אחת מהן", אמר דייטש.

סגן ראש עיריית ירושלים ישראל קלרמן תקף גם הוא, "בימים של משבר לא פשוט במערכת הבריאות, בימים של עומס חולים בבתי החולים, בוחרת ההסתדרות הרפואית בצעד תמוה להשבית את בית החולים המוביל בירושלים. אני קורא להסתדרות הרפואית להתעשת ולמנוע את השביתה שתפגע בראש ובראשונה בחולים הזקוקים לשירותי הרפואה".

גם סגן ראש העיר אברהם בצלאל הגיב לשביתת הרופאים, ואמר כי "השירות הציבורי זקוק לאנשי מקצוע מן המעלה הראשונה, כאלו שיכלו לעשות המון כסף בחוץ ובחרו לשרת הציבור. פרופ' רוטשטיין משקיע את כול כולו בשיקום בית החולים 'הדסה' וקידומו.

"כאיש שהעיר ירושלים ותושביה חשוב לו יותר מהכל, אני קורא להסתדרות הרפואית קודם להימנע מהשביתה המיותרת שפוגעת בתושבי העיר במקביל, קורא לכל הצדדים להתכנס סביב שולחן אחד ולפתור הכל לשביעות רצון כולם".

אתמול הגיע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לבית החולים הדסה, ונפגש עם נציגי כל הצדדים במטרה להביא להסדר ולמנוע את השביתה. סגן השר העלה הצעה בפני נציגי הרופאים לפיה הר״י תבטל את השביתה והוא באופן אישי, יתחייב לכך שהמתמחים ייקלטו בהדסה בחודש מרץ. הצעה שכאמור סורבה ע"י הר"י.

''סגן שר הבריאות שב וקורא לרופאים לשוב לעבודתם ולא לנקוט בשביתה מיותרת שתפגע בציבור החולים בעיקר בתקופה זו בה אנו חווים עומסים במערכת האשפוז'', נמסר מלשכתו של ליצמן.