המדריך למשקיע המתקדם: כסף מייצר כסף

אם אתם משקיעים מתקדמים וכבר עברתם את שלב האשליות והטעויות, זה הזמן להקשיב לעצות של מומחי ההשקעות מקבוצת 'בסדנו'

בשיתוף 'בסדנו' , ז' באדר תשע"ט

השקעות
השקעות
istockphoto

אנשים שכבר עשו כסף מכסף, נכוו והרוויחו, יודעים מה הן השקעות וכיצד לגשת אליהן. הם יודעים שלא משקיעים את כל הכסף בבת אחת ובמוצר השקעה אחד.

הם יודעים שככל שהסיכון גדול יותר, גם הסיכוי – התשואה – אמור להיות גדול יותר, והם יודעים להקשיב היטב ללב שלהם ולא ללכת אחרי העדר.

כלל אצבע בהשקעות קובע כי ככל שטווח זמן ההשקעה גדול יותר, ניתן לקחת סיכונים גדולים יותר משום שיש די זמן על־מנת לתקן טעויות ותקלות שהן חלק בלתי נפרד מעולם ההשקעות. אבל... מתברר שאפשר גם אחרת. אפשר לאתר השקעות קצרות מועד, תחומות במסגרת זמן קרוב, המניבות תשואה סבירה ובעיקר אמינה.

ביקשנו מהמומחים של קבוצת 'בסדנו' המתמחה בהשקעות, יזמות וקידום עסקים, להסביר לנו כיצד פועלים משקיעים מתוחכמים, כאלה שכבר הבינו מזמן שהכסף אמור לעבוד עבורם ולא הם עבורו. אם אתם משקיעים מנוסים, הנה כמה טיפים שיקלו עליכם לזהות הזדמנויות והשקעות "שוות". אך לפני הכל אזהרה לטובת מי שאינו בקי בעולם ההשקעות: אין השקעה שאין בה סיכון כלשהו. גם השקעה בטוחה, בטוחה באופן יחסי להשקעות אחרות, מסוכנות יותר.

כלל אצבע נוסף שחשוב לזכור כאשר נכנסים לעולם ההשקעות הוא כלל הפיזור. כדי למזער סיכונים יש לפזר את ההשקעה במספר מוצרים, עסקים או מיזמים. הפיזור מבוסס על דברי יעקב אבינו ע"ה "אם יבוא עשיו על המחנה האחד והכהו, והיה המחנה השני לפליטה".

ומכאן להזדמנות השקעה מעניינת עבור משקיעים מתקדמים:

מיזמי נדל"ן מניב בחו"ל, בין אם מדובר בנדל"ן למגורים ובין אם מדובר בנדל"ן למסחר ותעסוקה, עוברים פעמים רבות מפה לאוזן וקשה למצוא אותם בשוק. משקיע נלהב ופזיז יבקש לשמור את ההשקעה לעצמו ואולי אף ייטול הלוואות לשם כך. משקיע מתוחכם יידע היכן לאתר את המידע המלא לפרטיו, ובעיקר, יעדיף מיזמי השקעה מבוזרים בהם נוטלים חלק משקיעים רבים בסכומים קטנים. מדוע? משום שהדבר מעיד יותר מכל על התנהלותם הזהירה של מנהלי ההשקעה.

ועתה בואו ננסה לאתר ביחד הזדמנויות השקעה משתלמות ברמות סיכון נמוכות אותן נמצא לבד באמצעות כלים של מנהלי השקעות מנוסים. ישנם אתרים שאוספים מידע רב שיכול להיות לעזר למשקיעים מתוחכמים. כך למשל ישנו אתר שעוקב אחרי רכישת מניות של משקיעים מפורסמים כמו האורקל מאומהה, וורן באפט וגאוני השקעה אחרים.

המידע הזה מעניק לכם הזדמנות "להציץ" לתוך ראשם של אנשים שהוכיחו את עצמם בהשקעות חכמות, של אנשים ש"היכו" את השוק שוק על ירך.

מומחי ההשקעות של 'בסדנו' מציעים גם לעשות שימוש בחכמת ההמונים... תראו מה מעניין אנשים אחרים, משקיעים כמוכם, ותוכלו לזהות הזדמנויות רבות שמחכות על הגדר.

לא אחת ישנם עסקים בצמיחה שזקוקים לדחיפה פיננסית בדיוק בנקודת הזינוק שלהם. זה אמנם לא קל לאתר עסק בנקודת הזמן הקריטית הזו, אבל יש מי שעושה את זה על בסיס קבוע, וכאן יכול משקיע מתקדם למצוא הזדמנויות השקעה מדהימות בעלות תשואה נאה בפרק זמן קצר ברמות סיכון נמוכות.

אבל, אזהרה! אסור להשקיע בעסק מבלי לבצע בדיקת נאותות יסודית שתחשוף את מצבו האמיתי.
עוד אומרים המומחים של 'בסדנו' כי איתור הזדמנויות השקעה משתלמות במיוחד אינו עניין של מזל אלא של ניסיון. משקיע מתקדם ימצא שקל מאוד לאתר את ההזדמנויות הללו. החכמה היא לאתר את אותן הזדמנויות שמאפשרות "אקזיט" מהיר במינימום סיכון.

"ישנם מספר תחומים מאוד מבטיחים בעולם ההשקעות של היום. החל ממיזמי נדל"ן בחו"ל, בהם נכנסים להשקעה לזמן קצר עד השלמת הבנייה ואכלוס, עובר לנדל"ן מניב בהם נכנסים להשקעה ארוכת טווח המגובה בנכסים ושוכרים קיימים וכלה בחברות הזנק בתחומי אבטחת מידע, פארמה, ביוטכנולוגיה, תחבורה ופינטק, תחומים בהם נרשמו בשנים האחרונות אקזיטים במיליארדים".

לסיכום, למשקיע המתקדם שיודע לעשות כסף מכסף, מומלץ לעבור "לליגה של הגדולים" ולחפש הזדמנויות השקעה בתשואה גבוהה תוך מזעור סיכונים ו"יציאה" מהירה. זה אפשרי ולא מצריך מזל כי אם שכל בריאה וגישה נכונה לחיים.

לאפשרויות השונות לחצו כאן