קמפיין בירושלים: משפחה היא אבא ואמא

בכניסה לירושלים נתלה שלט חוצות גדול מטעם תנועת חזון שעליו נכתב "אבא ואמא = משפחה". ארגוני הלהט"ב מאשימים את התנועה בהסתה לרצח.

ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ט

השלט בהכניסה לירושלים
השלט בהכניסה לירושלים
צילום: תנועת חזון

הקמפיין של תנועת חזון מתרחב. הבוקר, נתלה בכניסה לירושלים שלט חוצות גדול מטעם התנועה שעליו נכתב "אבא ואמא = משפחה".

לשלט צורף הסלוגן שמלווה את הקמפיין שלהם, שכבר החל להתפרסם ברשת ובעיתונות של המגזר הדתי, "האומץ להיות נורמאלי".

בתנועת חזון, המבקשת להציב סדר יום יהודי במדינה לקראת הבחירות הקרובות, מסבירים שאחת הנקודות המרכזיות שהם מבקשים לשים עליהם דגש בקמפיין היא חיזוק התא המשפחתי.

לדברי התנועה, מדינת ישראל היא מדינת היהודים, וככה המרחב הציבורי שלה צריך להיראות. מה אדם עושה בביתו זה עניינו, אבל במרחב הציבורי מבקשת תנועת חזון לפעול לאופייה היהודי של המדינה.

עוד אומרים בתנועה כי תא משפחתי טבעי, נורמאלי, ונורמטיבי הוא אבא, אמא וילדים. לדברי התנועה, זה הטבע ככה כל הבריאה מתקיימת, וככה גם מדינה יהודית צריכה להתנהל.

תנועת חזון קמה, להחזיר את היהדות לשיח, את הבריאות, בלי לפחד ובלי לחשוש וכן להחזיר את השיח הנורמאלי למערכת הבחירות. התנועה קמה על מנת לתת תשובה לקמפיין חסר הרסן, לטענתם, שמתנהל בשנים האחרונות על אופייה היהודי של מדינת היהודית, מדינת ישראל. עוד מסבירים בתנועת חזון כי ארגונים רדיקלים, הממומנים על ידי מדינות זרות, מנהלות מלחמה על מדינת ישראל, ולאזרחי ישראל נמאס הדבר הזה.

בתנועה מציינים שכבר עכשיו הם נחשפים להסתה פרועה נגדם מצד ארגוני הלהט"ב השונים, המאשימים אותם בהסתה לרצח. כמו כן מאיימים אותם הארגונים לעתור לבג"צ נגד התנועה.

על כן מדגישים בתנועת חזון שלא ייתכן שבמדינת ישראל הרוב הנורמאלי של אזרחי ישראל, לא יוכל להשמיע את הקול שלו. להשמיע בנחת, בסבר פנים, ובהקשבה. לדבריהם, היום צריך אומץ גדול על מנת לומר את הדברים האלו, וחלק מהנסיבות שהובילו להקמת התנועה הם הצורך באומץ הזה.

כאמור, שלט זה מגיע אחרי קמפיין שכבר החל בתקופה האחרונה. בשבועיים האחרונים יצאה תנועת חזון בקמפיין של חשיפת התנועה לציבור תחת אותו הסלוגן שמאפיין את הקמפיין - 'האומץ להיות נורמאלי'. במהלך הקמפיין מביאים בתנועת חזון סיטואציות בעיתיות ולא נורמאליות, כהגדרתם, כמו הכותל הרפורמי, חילולי השבת בפרהסיה, וכן משפחה של אבא ואבא. בהמשך המודעות נכתב "הגיע הזמן שהחברה בישראל תחזור להיות מי שהיא באמת - כזו שרואה ביהדות את הבסיס לקיומנו ועושה זאת בלי פחד ובראש מורם".

לאחרונה החלו במיזם לקרוא לציבור להצטרף ולתמוך בפעילות שלהם. לדברי מארגני התנועה, אנשים רבים כבר פנו אליהם וביקשו מהם להצטרף ולקחת חלק בפעילות, והם מצפים שמספר הפניות רק יעלה ויגדל בימים הקרובים בעקבות הקמפיין ההולך וגבר ואיתו החשיפה לתנועה.

בשבועות האחרונים קיימו בחזון עשרות כנסים בישיבות, מכינות, אולפנות ומקומות נוספים בהם הציגו על את 'החזון' של התנועה. בימים הקרובים צפויה התנועה להגביר את הפרסומים השונים ואת הקמפיין במטרה לגייס את הציבור הרחב לפעילות.