נתניהו: מנדלבליט נכנע ללחץ השמאל

"מצער שהלחץ של השמאל והתקשורת גורם ליועמ"ש להיחפז ולהודיע על שימוע לפני הבחירות", אמר ראש הממשלה. "יתרסקו כל הטענות נגדי".

יוני קמפינסקי, ורשה , ח' באדר תשע"ט

נתניהו ורעייתו
נתניהו ורעייתו
צילום: צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מותח ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וטוען כי מנדלבליט נכנע ללחץ שמופעל נגדו על ידי השמאל והתקשורת, כלשונו.

''מצער שהלחץ של השמאל והתקשורת כנראה גורם ליועמ"ש להיחפז ולהודיע על שימוע לפני הבחירות, בשעה שהאמת תצא לאור בתהליך השימוע רק אחרי הבחירות", אמר נתניהו השוהה בוורשה.

''צר לי שהיועץ המשפטי לממשלה דחה את בקשתי להתעמת עם עדי המדינה וגם את בקשת פרקליטיי לחקור עשרות עדים שלא נחקרו ושמוכיחים את צדקתי''.

"כל זה יקרה בתהליך השימוע שיתקיים רק אחרי הבחירות ושבו יתרסקו כל הטענות נגדי, כפי שקרה לטענות נגד אישי ציבור אחרים שיצאו ללא רבב לאחר שניתנה להם ההזדמנות להגן על עצמם", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו אמר את הדברים בתגובה להודעת היועץ המשפטי לממשלה ולפיה בניגוד לבקשת פרקליטי ראש הממשלה אין מקום לבצע פעולות חקירה נוספות בתיקים הנוגעים לנתניהו.

בתשובה שנשלחה לעורכי הדין של ראש הממשלה כתב עוזרו הבכיר של היועמ"ש, כי בשלב בו אנו נמצאים לא נדרשות פעולות חקירה נוספות.

"כן הובהר לסנגורים כי המידע המצוי בידיהם הינו חלקי ביותר, ואף צויין כי כמה מן הגורמים המוזכרים במכתבם, שלגביהם ביקשו כי תיגבה עדותם, כבר מסרו עדות במהלך החקירה", נכתב.

בשלב זה חומר הראיות נבחן אצל היועץ המשפטי לממשלה, "וכפי שהבהרנו בעבר – מוצע להימנע מהסתמכות על פרסומים שונים אודות חומרי הראיות או תהליך העבודה על התיקים, ולדבוק רק בפרסומים הרשמיים", כתב עוזרו הבכיר של מנדלבליט.

נתניהו לפני המראתו לוורשה