מתחמק מאחדות

יו"ר הבית היהודי הבטיח להיפגש בצהריים עם יו"ר האיחוד הלאומי ואף ביקש שימתין לו בים המלח. ברגע האחרון הודיע פרץ כי לא יגיע.

חזקי ברוך , ח' באדר תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת הבית היהודי, הרב רפי פרץ, היה אמור להיפגש בצהריים (רביעי) למשא ומתן עם יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', אך ברגע האחרון חזר בו.

סמוטריץ' הגיע אמש לפגישה עם הרב פרץ בכנס מנהלי מוסדות הציונות הדתית בים המלח. במהלך הלילה התקיימו פגישות של צוותי המשא ומתן אך הרב פרץ נמנע ממשא ומתן ישיר עם סמוטריץ'.

בשעות הבוקר נסע הרב פרץ לנחם את משפחתה של אורי אנסבכר הי"ד בתקוע, והבטיח לסמוטריץ' לחזור לים המלח ולהיפגש איתו. על אף הבטחתו, פרץ לא חזר לכנס בים המלח.

אחר הצהריים יכנס הרב פרץ מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב, במהלכה יציג את עיתונאית ''ידיעות אחרונות'' יפעת ארליך ששוריינה במקום השלישי ברשימת ''הבית היהודי'' לכנסת.

ארליך נבחרה על ידי הוועדה המסדרת של המפלגה למקום השלישי המשוריין עבור אישה. מהוועדה המסדרת נמסר כי ''יפעת היא תוספת כח משמעותית לבית-היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית והמסורתית.

''חברי המועצה קוראים למפלגה לשמור ולהבטיח את מקומה של הנציגה הנשית ברביעיה המובילה ברשימה בכל מו"מ והסכם עם מפלגות נוספות. קול נשי משמעותי ומוביל הוא חיוני להצלחת הבית היהודי בבחירות ובכנסת ואסור לוותר עליו", הדגישו בוועדה.

יו"ר הבית היהודי הרב פרץ אמר כי ''יפעת היא עיתונאית מוצלחת עם השפעה רבה. אין לי ספק שהיא תדע לחבר קהלים רבים ונוספים למפלגה. הבית היהודי זה הבית של הציונות הדתית, על כל גווניה. יחד עם יפעת והנבחרת המצויינת של הבית היהודי נמריא גבוה".

ארליך בת ה-41, נשואה ואם לחמישה, תושבת עפרה. בעבר התגוררה בעמונה עד להרס הבתים במאחז בשנת 2006. היא בעלת תואר ראשון בפיזיקה ובמחשבת ישראל ותואר שני ביהדות זמננו מהאוניברסיטה העברית.