גוגל מציגה: הדור הבא של המפות

למרות שכבר כיום גוגל יודעת בדיוק איפה אתם- עדיין קשה להתמצא ברחובות לא מוכרים. החידוש הבא מבית גוגל עומד לשנות את המפה לחלוטין

מתנאל ראט , ח' באדר תשע"ט

מציאות רבודה- לראות את העולם דרך הסלולרי
מציאות רבודה- לראות את העולם דרך הסלולרי
צילום: iStock

למרות שאפליקציית הניווט של גוגל היא אחת מהטובות בעולם, היא עדיין גורמת ללא מעט תסכולים בניווט למקומות לא מוכרים.

אין מי שלא הסתבך ברחוב עם גוגל מפות- האפליקציה מורה לכם לפנות לכיוון מערב ברחוב מסוים, כאשר אין לכם מושג איפה הרחוב או איפה המערב. אתם מנסים להשתמש בנקודה הכחולה שאמורה לנבא את המיקום שלכם, אבל עד שהיא מוצאת אתכם- כבר הלכתם חמש דקות בכיוון ההפוך.

העדכון החדש מבית גוגל עומד להפוך את הבעיה הזו להיסטוריה. Google Maps AR ​​​​​משתמשת בטכנולוגיה של מציאות רבודה, המוכרת בעיקר ממשחק הפוקימון גו, במהלכה ההכוונה תתבצע על גבי תמונת הרחוב עצמו, עד ההגעה ליעד הרצוי.

ראשית, האפליקציה משתמשת במצלמת הסלולרי על ומשווה בין תמונת הרחוב בו נמצא המשתמש, לתצוגת הרחוב של גוגל, על מנת למצוא את המיקום המדויק של המשתמש באופן מיידי. בשלב הבא, האפליקציה יכולה להכווין אל היעד הרצוי על ידי חיצים שיוצגו ישירות על גבי תמונת הרחוב.

בנוסף על ההכוונה ליעד המבוקש, תמונת הרחוב המתקבלת במסך נותנת גם מידע לגבי המסעדות והשירותים הנמצאים באזור. המתכנתים העובדים על האפליקציה, שוקלים להוסיף גם "סייע" בדמות שועל שירוץ לכיוון הנכון ויכווין לדרך הנכונה, במקום החיצים המסורתיים.

הגרסא החדישה בינתיים נמצאת בשימוש רק בתחומי ארצות הברית, וניתנה אפשרות למספר עיתונאים להשתמש בה. גוגל עדיין לא הודיעה מתי היא תשחרר גירסא חופשית לכלל הציבור, אבל ככל הנראה זה יקרה בשנה הקרובה.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!