סמוטריץ': ספינים לא הגונים

יו"ר האיחוד הלאומי מבהיר כי בניגוד לטענות הבית היהודי אין טיוטה מוסכמת ומציין כי לצערו מונעים ממנו לנהל מו"מ ישיר עם הרב פרץ.

ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: אליאור בן חיים

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' מבהיר הבוקר (חמישי) כי בניגוד להודעת מפלגת הבית היהודי לא הושגה הלילה הסכמה בין צוותי המשא ומתן של המפלגות על טיוטת הסכם לריצה משותפת.

"להגינותה של הצעה במסגרת משא ומתן יש מבחן אחד בלבד: האם הצד השני מוכן לחתום על אותה הצעה בדיוק, רק הפוך. מציע לכל העיתונאים כאן בפיד להפנות את השאלה הזו לאנשי הבית היהודי", צייץ סמוטריץ' בטוויטר.

"אני כבר שבוע עושה הכל כדי להגיע להסכמה כזו. לצערי לא מול הרב רפי ישירות, פשוט כי מאז יום חמישי שעבר אנשיו מסרבים לאפשר לו לשבת איתי ישירות", הוסיף סמוטריץ'.

"אמשיך בכך למרות זאת, פשוט כי יש לי אחריות גדולה לאחדות המחנה", הדגיש, "בלי לקחת ללב ספינים לא הגונים שעושים לי על הראש".

במקביל פרסם יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ הודעה קולית לחברי המפלגה, בה ביקש מהם לסייע לו להפעיל לחץ ציבורי על סמוטריץ' לחתום על טיוטת ההסכם, "אחי ורעי באמת. אנחנו במשא ומתן מול האיחוד הלאומי הגענו למקום נפלא, נכתבה טיוטת הסכם שהגיעה לשני היו"רים, הגיעה אלי, ראיתי אותה, ואמרתי בפשטות על זה אני חותם, העיקר שנלך ביחד. זה הגיע גם במהלך הלילה לבצלאל סמוטריץ' שאמר שעל זה הוא לא חותם ודרש לחזור לנקודת המוצא של לפני כמה ימים".

"בעצם זה אומר שאין לנו נקודה משותפת למשא ומתן. אני מוכן לחתום עכשיו, תדעו, ואני מבקש שתהיו שותפים אתי לקריאה לבצלאל לגדלות מנהיגות, לגלות אחריות ובואו נחתום עוד היום. תודה לכולם", הוסיף הרב פרץ.

במפלגת הבית היהודי טענו מוקדם יותר הבוקר כי צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הגיעו אמש לטיוטה מוסכמת של הסכם בין המפלגות.

בהודעת המפלגה נאמר, "הצוותים סיימו אמש את המו"מ. הועלתה אתמול הצעה מתכללת שעברה עקרונית את צוותי המו"מ והועברה לבצלאל ואל הרב רפי לאישור, מתוך הבנה שלא חוזרים לאחור".

"הרב רפי, למרות הקושי ומתוך תחושת אחריות גדולה, אישר את הטיוטא. אנו מצפים כעת לגילוי אחריות מצד האיחוד הלאומי ולאישור הטיוטא בכדי שנוכל להתקדם לחתימה עוד היום", נאמר עוד בהודעה.

במפלגת האיחוד הלאומי שללו מנגד את הדיווחים ומהבהירו כי מדובר בהצעה של הבית היהודי ולא בטיוטת הסכם שמקובלת על צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות.