התרגיל שיחזק את יחסי צבא ארה"ב וצה"ל

הצבא האמריקני תרגל יחד עם צה"ל תרחישי איום שונים, כולל ירי תלול מסלול על ישראל והשתתפו בו כ-700 חיילים משני הצבאות.

עדו בן פורת , ט' באדר תשע"ט

מתוך התרגיל המשותף
מתוך התרגיל המשותף
צילום: צבא ארה"ב

צה"ל וצבא ארה"ב השלימו היום (חמישי) את תרגיל ג'וניפר פלקון 2019 אשר כלל תרגול מפקדות בתרחישי איום שונים, בהם ירי תלול מסלול על מדינת ישראל.

התרגיל כלל קליטת מטוסים אמריקאים כבדים, פריסת תשתיות והפעלת אמצעי תקשוב משותפים ובמהלכו תרגלו כ-300 חיילים מצבא ארצות הברית יחד עם כ-400 חיילים ממערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, אגפי התכנון, המבצעים, התקשוב וההגנה, יחידות לוגיסטיות וכוחות רפואה מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומיחידות נוספות בצה"ל.

מפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, תת-אלוף רן כוכב אמר כי "התרגיל משקף את עומק היחסים בין המדינות ואת שיתוף הידע המקצועי בין המערכים והחילות".

"מטרות התרגיל המשותף היו הגברת התיאום בין הצבאות, תרגול הפקודות והנהלים בשעת חירום והעמקת ההיכרות בין החילות. התרגיל הושלם בהצלחה רבה, הופקו ממנו לקחים חשובים והוא שיפר באופן משמעותי את שיתוף הפעולה ואת המוכנות לחירום", הוסיף כוכב.

סגן מפקד חיל האוויר של צבא ארה"ב באירופה, גנרל ג׳פרי הריגיאן ציין כי "תרגיל ג'וניפר פלקון 2019 הציג הזדמנות גדולה עבור כוחות ארה"ב לעבוד פעם נוספת בקרבה עם שותפינו הישראלים כדי לשפר את יכולת הגנת טילים המשולבות שלנו".

"השנה התרגיל התמקד ספציפית ביכולתנו לפרוס כוחות במהירות ולשלב אותם עם כוחות צה"ל כדי לספק תמיכה בהגנה נגד טילים בליסטים, אספקת חירום, מענה לאסון וסיוע הומניטרי. כמו תמיד זה היה תרגיל מאתגר, אבל הלקחים שהופקו יעזרו לשני הצבאות להמשיך לחזק את היחסים בינינו ואת יכולותינו המשולבות בהגנה נגד טילים בליסטים", סיכם הגנרל האמריקאי.טוען....