מה אומר כתב היד של בני גנץ?

שאלנו פסיכולוג וגרפולוג בכיר, מה ניתן ללמוד מכתב ידו וחתימתו של יו"ר מפלגת "חוסן לישראל", בני גנץ.

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ט

חתימת גנץ בספר האורחים בכפר עציון
חתימת גנץ בספר האורחים בכפר עציון
צילום: בית ספר שדה כפר עציון

כתב היד, בפרשנות משולבת גרפולוגית ופסיכולוגית, מסייע בהבנת פרטים במקורותיה של ההתנהגות. גם של פוליטיקאים.

שאלנו פסיכולוג וגרפולוג בכיר, מה ניתן ללמוד מכתב ידו וחתימתו של יו"ר מפלגת "חוסן לישראל", בני גנץ. בשל היותו מעורב בפרוייקטים חשאיים, התבקשנו שלא לפרסם את שמו.

תשובתו: פלאקט, מריונטה או דחליל, בעל חזות של דוגמן וחברמן. עובד בגלל ולא בשביל. מונהג ולא מנהיג. מתרצה ומכוון את דרכו והחלטותיו לפי משובים חיצוניים או הוראות, המגיעות מסמכויות לידן הוא מרגיש קטן ואפילו נבוך.

בהשוואה לחתימת מנהיגים כצ'רצ'יל, טראמפ, בן גוריון או בנימין נתניהו, המציגות כוחות נפש חזקים ועצמאיים, הפורצים קדימה, חתימתו של גנץ היא רפויה, חסרת לחץ וכיוון עוצמתי ברור. יש בה פסדה בלבד של מראה מתגדל.

כתב ידו וחתימתו, מלאים בקווי שבר ושינויי כיוון חסרי שטף, המעמידים בספק את קיומן של גמישות מחשבתית, החלטות במצבי לחץ, ואולי אפילו את קיומה של בריאות תקינה.

בולטת רגרסיה לדפוסים קבועים של פתרונות, ודחייה של יצירתיות מאתגרת.

נתניהו, מן הסתם, יעדיף שותף כזה, אותו יוכל לנהל כרצונו, ומיד לאחר מכן יפנה לכמה מפלגות הנוחות לשותפות קואליציונית, שאינה מאיימות על מנהיגותו (חרדים, ש"ס). כך יבנה לעצמו בסיס קואליציוני ראשון, עם יתרון גדול אל מול המבקשים האחרים.

כך למשל אם "הימין החדש" יצורף לממשלה, יהא זה רק מתוך כוונה ופעילות מקרוב של נתניהו, לריסוק ציפיות מנהיגי "הימין החדש" לראשות ממשלה בהמשך. במצב זה, לבית היהודי/איחוד לאומי/עוצמה/אחרים, אין מה להציע. כנראה שלהתיישבות היהודית ביו"ש לא צפויה עדנה בפוליטיקה הישראלית שלאחר הבחירות.

צילום: בית ספר שדה כפר עציון