השרה שקד:
למצוא את הדרך לעצור את הכסף למחבלים

שרת המשפטים היפנתה בכנס 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות את האצבע המאשימה כלפי מערכת הביטחון הלוחצת להמשך העברת הכספים.

ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ט

השרה שקד בכנס 'בוחרים בחיים'
השרה שקד בכנס 'בוחרים בחיים'
צילום: ציפי שליסל/TPS

שרת המשפטים, איילת שקד, דורשת הערב (חמישי) ממערכת הביטחון למצוא את הדרך לעצור את העברת הכספים למשפחות המחבלים.

שקד נשאה דברים בכנס "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות אשר התקיים בגבעת התחמושת בירושלים.

"לצערנו כל פעם מצטרפת משפחה חדשה למשפחת השכול. היום פורסם שעונשו של רוצח קטי דוד לא יקוצר, העברתי לנשיא המלצה שלילית שלא לחון אותו. ראוי שאותו רוצח ירקב בכלא עד סוף חייו. על מערכת הביטחון למצוא את הדרך לעצור את הכספים שהמחבלים מקבלים מאיתנו", דברי שקד.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) סיפר, "בכנסת האחרונה קידמנו את חוק גירוש משפחות מחבלים ואת חוק הריסת בתי מחבלים. אלו לא צריכים להיות חוקים. שר הביטחון צריך לתת הוראה לצבא ולמערכת המשפט הצבאית לבצע את הדברים הללו על מנת להגביר את ההרתעה".

ח"כ שולי מועלם (הימין החדש) אמרה כי "הדבר המתבקש בכנסת הבאה הוא החלת ריבונות יהודית ביהודה ושומרון. בכנסת הזו הורדנו את הרעיון של שתי מדינות לשני עמים. השאלה תמיד איך יוצרים הרתעה. סביבת המחבל היא קודם כל משפחתו והקהילה שלו. חייב להיות ברור לכל מחבל שרוצה לרצוח, שבית משפחתו ייהרס".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מתח ביקורת על התנהלות הממשלה כלפי הטרור. "תגובת ממשלת ישראל לטרור היא הזרמת 15 מיליון דולר לרצועה, הרחבת אזור הדיג והרחבת אספקת החשמל. אף אחד לא העלה את הדעת להחזיר את החיילים גולדין ושאול כאחת מהדרישות למאבק בטרור. או שמחליטים שנלחמים בטרור או שמחליטים שמעבירים את הזמן עד לסבב הבא. אם אנחנו רוצים לבחור בחיים אז חובה עלינו להילחם ברוצחים."

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה הוקם לפני שלוש שנים בעקבות התגברות אירועי הטרור.

הפורום מאגד מאות משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה מכל החברה הישראלית, יהודים ושאינם יהודים, כאחד מתוך מטרה לנצח את הטרור. הפורום, אשר מלווה על ידי תנועת "אם תרצו", הוביל שורת מהלכים רחבי היקף נגד הטרור וביניהם ניתן למצוא את קידום החקיקה לקיזוז משכורות המחבלים, מניעת קיצור עונשי מאסר של מחבלים ביטחוניים בבתי הכלא וכן החמרת תנאי המחבלים בבתי הכלא.

דבורה גונן, אמו של דני ז"ל שנרצח בפיגוע ליד הישוב דולב לפני שלוש שנים וחצי, אשר משמשת אחת מראשי פורום "בוחרים בחיים" אמרה בכנס כי "פורום 'בוחרים בחיים' לא היה צריך לקום, אבל כאשר הוא כבר קם, כל מטרתו היא לנצח את הטרור. היקרים לנו השאירו צוואה שנכתבה בדם ומטרתה אחת - למנוע את הפיגוע הבא".

"אנו קוראים לכל הציבור להצטרף למאבק נגד הטרור ומצפים גם מהמועמדים לכנסת שנכחו באירוע היום להתחייב לקדם מלחמה חורמה נגד הטרור המשתולל ברחבי ישראל גם בכנסת הבאה", הוסיפה גונן.

הדס מזרחי אלמנתו של ניצב משנה ברוך מזרחי הי"ד אשר נפצעה בעצמה בפיגוע בדרך לקריית ארבע לפני ארבע שנים וחצי הוסיפה, "לא מבחירה נכנסנו למחנה המשפחות השכולות. הרעם הכה אותנו ביום בהיר, טלטל אותנו ושאף להטביע אותנו בים של שחור. יכולנו להתנתק, להתמודד לבד עם האובדן שלנו, לשקוע באבלנו. אבל בצומת הדרכים אליה נקלענו בחרנו לקום, להתאחד ולהילחם למען החיים. החלטנו לפעול יחד כדי לנצח את הטרור".

הכנס הראשון של "בוחרים בחיים" הוקדש לזכרה של אורי אנסבכר הי"ד, אשר נרצחה באכזריות בימי ההכנות לכנס. הוא כלל מעגלי שיח אותם הובילו נציגי המשפחות השכולות בדרכים בהן ניתן לנצח את הטרור, הרצאה מפי המזרחן ד"ר מוטי קידר וכן שיח עם שרים וחברי כנסת.