יש הסכם
האיחוד הלאומי והבית היהודי ירוצו יחד

על פי ההסכם בין המפלגות, הרב רפי פרץ יעמוד בראש הרשימה וסמוטריץ' יקבל את התיק הבכיר במסגרת הכניסה לקואליציה.

חזקי ברוך , ט' באדר תשע"ט

בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ, לאחר חתימת ההסכם
בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ, לאחר חתימת ההסכם
צילום: דוברות

מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי חתמו הערב (חמישי) על הסכם לריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-21.

על פי ההסכם, הרכבת הרשימה תתבצע בשיטת ריצ'-ראצ'. הבית היהודי יקבל את המספרים האי-זוגיים והאיחוד הלאומי את המספרים הזוגיים.

1. הרב רפי פרץ
2. בצלאל סמוטריץ'
3. מוטי יוגב
4. אופיר סופר
5. יפעת ארליך
6. אורית סטרוק
7. הרב אלי בן דהן
8. יוסי כהן

מפלגת האיחוד הלאומי תהיה זכאית לבחור ראשונה את התפקיד שיינתן לה במסגרת כניסה לקואליציה.

במידה ויינתן תפקיד שר אחד, תהיה רוטציה בין הרב פרץ לסמוטריץ'. במקביל לרוטציה בתפקיד השר היחיד, ובמידה ובכנסת מכהנים מספר אי זוגי של ח''כים, תהיה רוטציה בח''כ האי זוגי.

בהסכם נקבע כי ''כל ההחלטות יתקבלו בהסכמת שני הצדדים, וחלוקת כלל התפקידים יהיה באופן שיווני על ידי שני יושבי הראש של המפלגות''.

הרב רפי פרץ, יו"ר מפלגת הבית היהודי, אמר לאחר החתימה, "הציונות הדתית ניצחה. מפלגת הבית היהודי צועדת הערב קדימה באחדות. אני שמח וגאה להוביל את המפלגה קדימה. יחד נוביל את הציונות הדתית לבית גדול, חזק ומשפיע בציבוריות הישראלית".

ח"כ מוטי יוגב, מספר 3 ברשימה אמר כי "כעת, לאחר שסוף סוף התאחדנו מתחילים בעבודה האמיתית. מפלגת 'הבית היהודי' היא בית לכלל החברה הדתית ויחד איתה לכלל החברה הישראלית. בזמן הקצר שנותר לנו נעשה חריש עמוק ונשיב הביתה את כל מי שחש שהבית רועד".

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, כתב בטוויטר, "זה אמנם היה ארוך ומתיש, אבל ברוך ה׳ המטרה הגדולה הושגה - אחדות מנצחת בציונות הדתית. מודה לשותף שלי לדרך החדשה הרב רפי פרץ. אני משוכנע שיחד נוביל להישג עצום בבחירות".

"בימים הקרובים נמשיך לעשות מאמצים גדולים כדי לצרף לרשימה גורמים נוספים כדי שהימין האמיתי לא יזרוק קולות לפח", הוסיף סמוטריץ'.

מהליכוד נמסר בתגובה לריצה המשותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי: ''מברכים על הסיכום בין הבית היהודי לבין האיחוד הלאומי וקוראים להם להתאחד עם כוחות נוספים כדי להבטיח את ניצחון גוש הימין בבחירות''.

צילום: ההסכם החתום