גנץ במינכן:
חיזבאללה - ארגון הטרור המסוכן בעולם

יו"ר מפלגת "חוסן לישראל" נשא נאום במסגרת ועידת מינכן, בו השיב לנאומו של שר החוץ האיראני אשר האשים את ישראל שהיא מובילה למלחמה.

ערוץ 7 , י"ב באדר תשע"ט

גנץ בויעדת מינכן
גנץ בויעדת מינכן
צילום: רויטרס

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, יו"ר מפלגת "חוסן לישראל" תקף בצהריים (ראשון) בנאומו בועידת מינכן את סגן שר החוץ האיראני שנאם הבוקר בועידה.

"נתניהו הוא יריב פוליטי שיש לי אי הסכמות איתו על נושאים רבים, אבל שנינו בנים מסורים של אותה האומה. וכשביטחון ישראל תחת איום אין הבדל ביננו. בנושא הקריטי הזה אין ימין ואין שמאל. אין קואליציה ואין אופוזיציה כשזה מגיע להגנה על מדינת ישראל. אני עומד כתף אל כתף עם ראש הממשלה במלחמתו נגד איראן ואני בטוח שגם הוא ינהג כך כשאני אשרת בתקווה כראש הממשלה של מדינת ישראל". הבהיר גנץ.

גנץ פנה למנהיגי העולם ואמר כי שר החוץ האיראני זריף מנסה להוליך אותם שולל: "שמעתם את זריף, אל תאמינו לשקרים שלו. המשטר האיראני דורש את השמדת העם היהודי, תולה הומוסקסואלים, מייסר נשים ומענה מיעוטים. זהו משטר המערער את היציבות במזרח התיכון ומהווה סכנה קיומית לסדר העולמי".

גנץ שלח מסר לנשיא רוחאני ולהנהגת העם האיראני: "במשמרת שלי לא יהיה הסכם מינכן צ'ימברלייני, לא תהיה מדיניות פייסנית ואיראן לא תאיים על ישראל על ידי השתלטות על סוריה, לבנון או רצועת עזה. במשמרת שלי איראן לא תשיג נשק גרעיני".

בנושא הטרור העולמי אמר גנץ, "יש להתחייב למאבק בלתי פוסק בטרור ולעקור את תשתיותיו מהשורש. חיזבאללה הינו הארגון המסוכן ביותר בעולם משום שיש לו יכולות אסטרטגיות כמו של מדינה הכולל אמצעים טכנולוגיים ואוויריים. לכן, על מדינות אירופה המעוניינות בשלום, להכיר בחיזבאללה כארגון טרור ולפעול כנגדו".

הבוקר עקץ נתניהו את גנץ ורמז כי בניגוד אליו, גנץ לא התנגד בעבר להסכם הגרעין עם איראן. "במשך שנים אני הובלתי בתקיפות את ההתנגדות להסכם הגרעין המסוכן עם איראן. הייתי צריך להתייצב מול כל העולם וגם מול כמה מראשי זרועות הביטחון בארץ שאמרו 'זה לא נורא, צריך לראות את חצי הכוס המלאה'".

"אבל אני התעקשתי וההתעקשות שלי שינתה את מהלך הדברים והביאה מפנה היסטורי למדינת ישראל", הוסיף ראש הממשלה בתשובה לשאלת כתב ערוץ 7 בכניסתו לישיבת הממשלה.

לאור זאת תקף נתניהו את גנץ ואמר, "היום יש לנו כל מיני טרמפיסטים שרוכבים על הגל אבל הציבור יודע להבחין היטב בין מנהיגות אמתית לחקיינות חובבנית, ויודע להבחין בין מי שמוביל את הטור לבין אלה שמשתרכים בשולי השיירה".