הליכוד: לחקור את בני גנץ ורוני אלשיך

בליכוד דורשים לחקור את גנץ ואלשיך בעקבות הפרסום לפיו החברה שבראשה עמד גנץ לפני שפשטה רגל קיבלה מיליונים מהמשטרה ללא מכרז.

ערוץ 7 , י"ב באדר תשע"ט

רוני אלשיך
רוני אלשיך
צילום: ישראל ברדוגו

מפלגת הליכוד הגישה תלונה ליועץ המשפטי הממשלה בדרישה לחקור את בני גנץ ורוני אלשיך, בעקבות הפרסום לפיו "המימד החמישי", החברה שבראשה עמד לפני שפשטה את הרגל, קיבלה מיליונים מהמשטרה ללא מכרז.

עו"ד מיכאל דבורין שפנה ליועמ"ש בשם הליכוד ביקש מאביחי מנדלבליט לבדוק את נסיבות ההתקשרות ללא מכרז בין משטרת ישראל לבין חברת "המימד החמישי".

''התקשרות בהיקף גדול שכזה בפטור ממכרז הינה דבר חריג שבחריגים ואמורה להתקיים רק בנסיבות מיוחדות", כתב דבורין ליועמ"ש. ''אולם במקרה דנן נראה כי כלל לא התקיימו נסיבות חריגות שכאלה שכן קיימות לא מעט חברות המציעות שירותים מתחרים (ואף מוצלחים בהרבה) לשירותים שהציעה הממד החמישי באותה עת, וחרף כך משום מה בחרה משטרת ישראל בראשותו של מר אלשיך לבצע את ההתקשרות הנ"ל ללא עריכת מכרז.

''זאת ועוד כלל לא ברור מדוע בחרו הצדדים עד היום להסתיר את דבר נסיבות ההתקשרות בפני הציבור, אם כי נדמה שהתשובה לכך היא ברורה''.

לטענת דבורין, ''הדברים מקבלים משנה חשיבות מקום בו עולה החשש המובהק כי החוזה שבנדון שימש פלטפורמה לחברה לגייס כספים נוספים (אשר יש להניח כי בכירי החברה נהנו מהם), וזאת תוך הצגת מצג שווא לפיו משטרת ישראל 'מאמינה' במוצר של החברה אשר גבר על מוצרים נוספים בהליך הוגן ומקובל של מכרז''.