כך "עקץ" ערבי ממזרח ירושלים קשישים תמימים

המשטרה עצרה ערבי בן 42, תושב מזרח ירושלים, החשוד ש"עקץ" 16 מבוגרים וקשישים.

ערוץ 7 , י"ג באדר תשע"ט

אחד הנעקצים בפרשה
אחד הנעקצים בפרשה
צילום: משטרת ישראל

המשטרה עצרה גבר כבן 42 בחשד שעקץ 16 קשישים וגבה מהם אלפי שקלים עבור תיקון 'תקלות' הקיימות לכאורה ברכבם.

במהלך החקירה הסמויה, התחקו חוקרי המשטרה אחר דפוס פעולתו של החשוד בן ה 42 תושב מזרח ירושלים, ועלה כי הוא נוהג עפ"י החשד לאתר את הקשישים כשהם נוהגים לבדם ברכבם, פונה אליהם מיוזמתו תוך שמציג עצמו כמכונאי רכב, ובאמתלה כי הוא מזהה תקלה \ קלקול ברכבם.

לאחר שהצליח החשוד לגרום להם לעצור בצד הדרך, על מנת לרכוש את אמונם אף דאג עפ"י החשד ליצור מצג של תקלה, למשל באמצעות שפיכת מים על המנוע בכדי להציג כי ישנה נזילה או ניתוק אחד הכבלים.

בשלב זה עפ"י החשד דרש החשוד מהקשישים אלפי שקלים במזומן תוך התחייבות כי יתקן את רכבם, אך נעלם עם כספם והתיקון כאמור מעולם לא בוצע.

אתמול עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי המשטרה את החשוד כשהוא ברכבו שעפ"י החשד סייע לו בביצוע העבירות, והוא נעצר לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה, עושק ע"י קבלת דבר שאינו מגיע כדין, זיוף, גניבה ועבירות נוספות.

רכבו של החשוד נתפס ע"י השוטרים, ובמהלך חקירת המשטרה ייבחן הליך לחילוטו. הבוקר, יובא החשוד בפני בית המשפט בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

במקרה העוקץ הראשון שנחשף במשטרה הצליחו השוטרים להשיב את מלוא הסכום, ניגשו לביתו של הקשיש והשיבו לו את כספו. הוא בתגובה אמר לשוטרים: "אני שמח ומעריך מאוד את השוטרים, אני לא יודע איך הצלחתם לעלות עליו, הוא כנראה נוכל".