התקדמות במגעי האיחוד גנץ-אורלי לוי

על פי דיווחים שלא אושרו נקבעו העקרונות על בסיסם תחבור אורלי לוי לבני גנץ: 5 מקומות ריאליים, מצע חברתי של 'גשר' ותיק חברתי-כלכלי

ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ט

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: פלאש 90

התקדמות במגעים בין 'חוסן לישראל' של בני גנץ לבין 'גשר' של אורלי לוי-אבקסיס.

על פי הדיווחים שאינם מקבלים אישור רשמי מטעם אנשי שתי המפלגות בעוד המגעים בין 'יש עתיד' ל'חוסן לישראל' נראים תקועים הרי שהמגעים עם אורלי לוי מתקרבים להסכמות.

בהסכמות אלה נכללים שלושה סעיפים מרכזיים: קבלת עמדותיה החברתיות של חברת הכנסת אורלי לוי, חמישה מקומות ברשימה, ככל הנראה שלושה בעשירייה הראשונה ותיק חברתי-כלכלי שתקבל 'גשר' בהרכבת הממשלה הבאה.

נזכיר עוד את הערכתו של הפרשן עמית סגל אמש ולפיה בין הסעיפים הנדונים בין הצדדים גם התמיכה האפשרית של המפלגה המשותפת במועמדותו הצפויה של דוד לוי, אביה של אורלי לוי, לכהונת נשיא המדינה אחרי תום כהונתו של ראובן ריבלין הצפויה במהלך הקדנציה הקרובה.

הבוקר הבהיר חבר הכנסת אלעזר שטרן כי אם יבחר גנץ לחבור לאורלי לוי לא ניתן יהיה לקדם מהלך של איחוד בין 'יש עתיד' למפלגתו של גנץ. זאת על אף דבריו אתמול של חבר הכנסת יאיר לפיד, יו"ר 'יש עתיד', ולפיהם הוא אינו מבטל את אפשרות החבירה למפלגה אחת עד הרגע האחרון.

ההערכות על איחוד צפוי בין גנץ ללוי-אבקסיס מנוגדות להצהרותיה החוזרות ונשנות של לוי אבקסיס עצמה ולפיהם בכוונתה להתמודד עצמאית בבחירות.