בצל שערוריית שיפוט: בית"ר הפסידה

שתי החלטות שיפוט שערורייתיות של אלון יפת נגד בית"ר ירושלים הביאו להפסדה פעם נוספת בטרנר מול באר שבע. בית"ר מתרחקת מהפלייאוף

נרי וייס , י"ג באדר תשע"ט

אוהדי בית"ר. קופחו עם החלטות שערורייתיות
אוהדי בית"ר. קופחו עם החלטות שערורייתיות
צילום: פלאש 90

משחק מכור? טעויות שיפוט הן חלק ממשחקי הכדורגל, בטח בישראל, ובכל זאת נראה כי הערב (שני) ראו אוהדי הכדורגל בארץ כולו את אחד ממשחקי הכדורגל ההזויים ביותר בכל הקשור להחלטות שיפוט.

שתי טעויות קשות ביותר של צוות השיפוט בראשותו של אלון יפת, גמרו כמעט באופן סופי את תקוות בית"ר ירושלים להעפיל לפלייאוף העליון כשזו הפסידה באצטדיון טוטו טרנר לאלופה היוצאת הפועל באר שבע בתוצאה 1:3.

לא מעט בשנים האחרונות נטען כלפי הפועל באר שבע כי שופטי הכדורגל בארץ מעדיפים אותה על פני יריבותיה. הערב זה הוכח מעל לכל צל של ספק, כשכל זה קורה לאחר שבשבוע שעבר נעצר עוזר שופט מליגה א' בחשד לניסיון להטות משחקי כדורגל.

שתי הקבוצות הגיעו אל המשחק הערב במסגרת המחזור ה-23 בליגת העל בכדורגל, עם ידיעה כי כל תוצאה מלבד ניצחון של אחת משתיהן, יביא אותן להתמודד בפלייאוף התחתון של ליגת העל בכדורגל ויסתום את הגולל על תקוותיהן להעפיל לפלייאוף העליון בניסיון לזכות בכרטיס לאירופה.

המשחק נפתח עם מצבי הבקעה רבים לשתי הקבוצות, ובדקה ה-5 עלתה באר שבע המארחת שלא הפסידה לבית"ר ירושלים מזה שנים רבות במסגרת הליגה, ליתרון ראשון לאחר טעות קשה בהגנת בית"ר. טל בן חיים טעה כשהחזיר לאיתמר ניצן שוערו כדור בתוך הרחבה, וניב זריהן שכבש את כל שעריו במדי באר שבע מול בית"ר כבש את הראשון שלו ולא האחרון במשחק.

בדקה ה-18 קופחה בית"ר כשנגיעת יד ברורה ברחבת באר שבע של לואי טאהא לא נשרקה, אך כעבור דקה הצליחה לחזור למשחק עם שער שלישי של פרדי פלומין במדי בית"ר.

בית"ר הצליחה להגיע לעוד מספר מצבי הבקעה אך לא השכילה לכבוש ואל ההפסקה ירדו השתיים בתיקו 1:1 רווי מצבים ועם אווירה מדהימה ביציעים, ציפו כולם למחצית שניה מותחת ומרתקת.

לצערם של אוהדי בית"ר בפרט ואוהדי הכדורגל בכלל, שוב צוות השיפוט הכריע את גורל המשחק כשבדקה ה-50 עבירה ברורה מחוץ לרחבת בית"ר של מאור בוזגלו, לעיניי שופט הרחבה, נשרקה ושופט המשחק אלון יפת סימן בעיטת עונשין מ-11 מטרים אותה בעט חנן ממן פנימה.

ההחלטה השערורייתית של יפת וצוותו הכריעה את גורל המשחק כששחקני בית"ר ויתרו על המשחק ובדקה ה-63 כבש זריהן את השני שלו הערב והשישי מול בית"ר במדי באר שבע - כשבכל המשחקים כבש צמד מולה.

בסיום, באר שבע מנצחת 1:3 עם שערוריית שיפוט אחת החמורות שראינו בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, ושומרת על סיכוייה לסיים את העונה הרעה שלה בכל זאת בפלייאוף העליון. בית"ר? זו מתרחקת מרחק 6 נקודות מהפלייאוף העליון כשנותרו עוד 9 נקודות עד לסיום העונה הסדירה. זה נראה גמור.

הרשתות החברתיות סוערות בעקבות שערוריית השיפוט החמורה ונראה כי אמנם באר שבע ניצחה על כר הדשא, אבל הכדורגל הישראלי הפסיד בגדול - אפילו מערכת ה-VAR שתיכנס לשימוש בפלייאוף העליון לא תעזור לכדורגל הישראלי כשכך נראים שופטי הכדורגל בישראל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il