איגוד השופטים מגיב לטענות הקשות

אחרי הטענות הקשות לאור שערוריית השיפוט במשחק הכדורגל בין הפועל באר שבע לבית"ר י-ם, מגיבים באיגוד השופטים: נסיק את המסקנות

נרי וייס , י"ד באדר תשע"ט

שופט כדורגל (ארכיון)
שופט כדורגל (ארכיון)
צילום: פלאש 90

"ניהול המשחק על ידי צוות השיפוט היה רחוק מלהשביע רצון", כך הגיבו הבוקר (שלישי) באיגוד השופטים לתצוגת השיפוט השנויה במחלוקת אמש במשחק הכדורגל בין הפועל באר שבע לבית"ר ירושלים.

באיגוד השופטים שרק בשבוע שעבר נאלצו לעשות בדק בית בשל ניסיון של עוזר שופט מליגה א' להטות משחקים תמורת כסף, מלקקים את הפצעים אחרי עוד הופעה נוראית של צוות שיפוט, כזו שהייתה על גבול השערורייתית, בראשותו של אלון יפת.

עם זאת, באיגוד השופטים בחרו לתת גב לשופטים במשחק אמש שהתקיים במסגרת המחזור ה-23 בליגת העל בכדורגל באצטדיון טוטו טרנר שבבאר שבע, כשאמרו כי הם מצרים על ההודעה הרשמית שבחרה בית"ר ירושלים להוציא מיד עם סיום המשחק.

כזכור, דקות ספורות לאחר סיום המשחק הוציאו בבית"ר הודעה התוקפת בחריפות את צוות השיפוט שקיפח באופן בוטה ושקוף פעמיים את הירושלמים.

"ייאמר מיד, ניהול המשחק על ידי צוות השיפוט היה רחוק מלהשביע רצון, ועם זאת אין בכך כדי להצדיק רמיזה מכוערת ושקרית על יד עלומה ומכוונת נגד הקבוצה ומיקומה בפלייאוף כזה או אחר מצד האיגוד בכלל או שופט כלשהו בפרט", אמרו באיגוד השופטים.

"בדיוק כפי שאיגוד השופטים ייבחן את עצמו באופן המחמיר ביותר, יסיק את המסקנות הנדרשות ויבצע בהקדם האפשרי פעולות שיבטיחו צמצום עד כמה שניתן בטעויות שיפוט, מוטב לכל מי שמנסה להדביק חוסר הצלחה מקצועי לשופטים ולהם בלבד, לבחון את עצמו ואת מעשיו ולהסיק מסקנות ענייניות ולא כאלה הגובלות בהתלהמות מיותרת ובמציאת אליבי שאינו מחזיק קש".

לא רק זאת, אלא שבאיגוד השופטים שנכוו קשות בשבוע האחרון גם ככה עם פרשת ניסיון מכירת משחקים על ידי עוזר שופט, מתכוונים אף לתבוע כל מי שהעביר ביקורת על השיפוט המגמתי והשערורייתי אמש. "בכוונת האיגוד לפנות לתובע ההתאחדות בבקשה להעמיד לדין כל בעל תפקיד שבעת האחרונה הרשה לעצמו להטיח ביקורת והאשמות שחורגות מגבול הטעם הטוב".

"איגוד השופטים עושה ויעשה ככל יכולתו כדי להעניק את השירות המקצועי, ההוגן והטוב ביותר לכל מועדון ולכל קבוצה, ללא מורא וללא משוא פנים. כפי שקבוצה ושחקנים יודעים לא פעם עליות ומורדות במהלך עונה, כך קורה גם לשופטים בשר ודם. יו"ר האיגוד, משה קראדי, המנכ"ל יריב טפר, וחברי הוועדה המקצועית יפעלו ביתר שאת להבטיח חזרה מהירה לאיכות המקצועית המצופה מהשופטים ועוזרי השופטים", אמרו באיגוד.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il