"עליהום מתוקשר על נצח יהודה"

דוד זולדן, ממייסדי גדוד נצח יהודה, תוקף את הסערה התקשורתית סביב חיילי הגדוד, שלטענתו "נאלצים להילחם בשתי חזיתות".

חזקי ברוך , י"ד באדר תשע"ט

דוד זולדן, ממייסדי גדוד נצח יהודה, מתמודד מטעם רשימת מגן של גל הירש ומחבר הספר "החרדים החדשים", מתייחס לסערה התקשורתית סביב הגדוד בעקבות כתב האישום נגד חמשת הלוחמים מהגדוד.

"המתקפה על גדוד נצח יהודה היא מתקפה מיותרת", קובע זולדן בראיון לערוץ 7, "פשוט חבל. בימים אלה אנחנו מציינים 20 שנה להקמת גדוד נצח יהודה ואני זוכר את עצמנו לפני 20 שנה פלוגה קטנה של בקושי 20 איש. אף אחד לא האמין, כולל אלופים ושרי ביטחון, כל הפוליטיקאים לא האמינו שהמהלך הזה יצא לפועל. כעת, במקום לברך על המהלך במקום לעודד את הנוער החרדי להתגייס ולהשתלב במסגרות השונות בצה"ל, באים ומחפשים אותו דווקא בעניין הזה? לא מדובר בתופעה שהיא ייחודית רק לנצח יהודה, דברים כאלה קוראים בכל גדוד אחר, אבל מאוד קל להפנות את זה כלפיי החיילים החרדים".

"לבי לבי עם החיילים שנאלצים להילחם בשתי חזיתות: חזית אחת מול הערבים וחזית שנייה כשהם חוזרים הביתה אחרי שבוע אימונים מפרך ואחרי פעילות מבצעית שוחקת ולחטוף את כל העלבונות שהם חוטפים ברחובות ועושים להם את המוות. זה עצוב, וכאילו לא די בכך באה עכשיו אושרת קוטלר ומכתימה אותם", הוסיף זולדן.

"אנחנו מכירים את הסיפור על עדינו העצני (כינוי לדוד המלך ח.ב) שכשהיה לומד היה מעדן עצמו כתולעת וכשהיה יוצא לקרב היה מקשה עצמו כארז, ואנחנו יודעים להפריד בין הדברים. הצבא הפך אותנו ליותר גברים ויותר אחראים אבל לגמרי לא חיות אדם, אם כבר חיות הקודש", ציין זולדן.

זולדן הוסיף, "כשאתה רואה את הפרקליטות הצבאית באובססיביות בלתי מובנת הולכת וחותרת להגשת כתב אישום פלילי ולרישום פלילי, שיהיה להם כתם באזרחות, מה קרה? מדובר בחיילים ששלחתם אותם לקרב, אז גם אם היו טעויות יש בשביל זה דין משמעתי כמו לכל עבירה אחרת בצה"ל. תשפטו אותם בדין משמעתי ולא בדין פלילי. דין פלילי פוגע במוטיבציה של כלל צה"ל ובפרט של הנוער החרדי שגם ככה מתמודד בדילמה לא פשוטה האם להתגייס. אז למה טוב?".

בהמשך הביע זולדן הסכמה עם מכתבן של האימהות לחיילי נצח יהודה, הטוענות שיש עליהום על לוחמי הגדוד, "יש עליהום מתוקשר אנחנו רואים את זה כבר משבוע שעבר זה לא יורד מהכותרות. אני לא מבין, כבר התרגלתם? גיוס חרדים לצה"ל הפך לדבר שהוא מובן מאליו? פתאום אנחנו מדירי נשים? פתאום אנחנו הבעיה? הצבא ידע שלגיוס של רחדים לצה"ל יש מחיר אז עכשיו לטעון כלפינו שאנחנו מדירי נשים ולהסתכל עלינו כאילו אנחנו מליציה דתית חמושה שנשמעת רק למפקד העליון היושב אי שם למעלה ורק ממנו אנחנו מקבלים פקודות? נו באמת?".

"מה עם הצל"שים שקיבלנו, המבצעים שבהם השתתפנו - חומת מגן, עופרת יצוקה, צוק איתן, מלחמת לבנון השניה - את כל זה שוכחים לנו, כל זה זז הצידה כל זה כבר לא חשוב ומה שחשוב זה שהיו כמה מקרים של חיילים חרדים אז זהו זה מייצג? זה הנח"ל החרדי? לא חבל?", תהה זולדן בסיכום.