גנץ: אתקשר ללפיד ואציע לו להיפגש

יו"ר חוסן לישראל במתקפה חריפה על נתניהו: "בימים שפיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסוכנים אתה פילסת את דרכך באולפני טלוויזיה".

ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ט

גנץ בהשקת הרשימה
גנץ בהשקת הרשימה
צילום: קובי ריכטר/TPS

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ תקף הערב (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע השקת רשימת חוסן לישראל-תל"ם בגני התערוכה בתל אביב.

"במשך עשור אזרחי ישראל נאלצו לבחור במפלגת שלטון אחת. הפעם זה שונה, השליט היחיד לחוץ, פוחד ומזיע. ליצני החצר שלו כבר לא צוחקים והמפלגה שלו מבוהלת. הפעם עומדת מולם מפלגת שלטון חדשה", תקף גנץ.

גנץ הוסיף ופנה לנתניהו, "אני מוקיר את תרומתך למדינת ישראל, אך אני מכיר היטב את חולשותיך. כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות החורף הקפואים, אתה עזבת את ישראל לארה"ב, למסיבות קוקטייל מפוארות; בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכנים חיים במדינות אויב, אתה פילסת דרכך באומץ ובנחישות את דרכך באולפני הטלוויזיה; בלילות המתח והדריכות בהם נרדמתי לשעת שינה חטופה עם מדים ונעליים, אתה חדרת לתאי המדידה של מעצבי החליפות הטובים בעולם".

"עשר שנים שלטה כאן ממשלה מתנשאת ומסכסכת, שלא הרגישה צורך להתאמץ עבור אזרחי המדינה בכלל, ועבור האזרחים שלא בחרו בה בפרט", הטיח גנץ. "את הדאגה לאזרחים היא החליפה בסדר יום של שנאה. בעוד שהעם גילה לה נאמנות - היא לא גילתה נאמנות לעם. היא שכחה שבמלחמות ישראל אין ימין ואין שמאל, ושבתי הקברות הצבאיים שלנו אינם מחולקים לשמאל וימין. והיא שכחה את העיקר - שממשלה אמיתית אוהבת את אזרחיה ולא מאוהבת בעצמה".

לקראת סוף הנאום הבהיר גנץ כי הדלת לריצה משותפת עם "יש עתיד" עוד לא נסגרה. "מייד אחרי האירוע אתקשר ללפיד ואציע לו להיפגש עוד הערב", אמר גנץ.

לפני גנץ נאם באירוע השקת הרשימה יו"ר תל"ם, הרמטכ"ל לשעבר יעלון שתקף גם הוא את נתניהו, "הגיעו מים עד נפש. הגיע הזמן שיהיה ראש ממשלה שאין על מה לחקור אותו, הגיע הזמן שאזרחי ישראל יוכלו לסמוך על ההנהגה - הגיע הזמן לבחור באחריות. לצערינו נתניהו איבד את הזכות המוסרית להנהיג את ישראל, הוא כשל בכל מבחן ערכי ציבורי והוא מטשטש במו ידיו כל זכר למה שהוא עשה בעבר ולמי שהיה בעבר".