בנט לערוץ 7:
הקמנו חזית לשמירת ארץ ישראל

יו״ר הימין החדש במשדר הבחירות של ערוץ 7: ״יש בי אהבה לאנשי הבית היהודי, מפלגת הימין החדש תחתור לשלטון אחרי עידן נתניהו״.

עוזי ברוך , י"ד באדר תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: אלירן אהרון

נפתלי בנט: הקמנו חזית לשמירת ארץ ישראל

יו"ר 'הימין החדש', שר החינוך נפתלי בנט, משוכנע שהרשימה שתציג מפלגתו בעוד שעות אחדות כאשר זו תוצג בפני ועדת הבחירות, היא הרשימה האיכותית ביותר, ובפער משמעותי מהרשימות האחרות.

על החיכוך בינו לבין אנשי הציונות הדתית מאז פרש והקים את מפלגתו החדשה, אומר השר בנט כי אכן בראשית הדרך הייתה תחושה קשה, אך ככל שהזמן חולף "הרבה אנשים מהציונות הדתית מצטרפים לימין החדש, כי הם מרגישים שהמיינסטרים של הציונות הדתית תומכת ותתמוך בימין החדש וכל חלק יבחר את רצונו".

בהתייחסות לטענות לפיהן למרות הבטחותיו שלא להיאבק על קולות מהציונות הדתית, מהלך שיחליש ואף יסכן את סיכויי 'הבית היהודי', הוא אכן פועל כך, אומר השר בנט כי התמקדותו היא ב"כל עם ישראל", כהגדרתו כשהוא מפלח וקובע כי שליש מתומכי מפלגתו שייכים לציונות הדתית, שליש מסורתיים ושליש חילוניים, "כך לפי המחקרים שלנו. לכן הדבר הפוליטי המשמעותי שקרה הוא שהגדלנו את הגוש".

"הצלנו את הגוש והכי חשוב הוא שאנחנו מקימים כאן חזית להצלת ארץ ישראל מתכנית להקמת מדינה פלשתינית שאמורה לנחות על שולחננו מיד לאחר הבחירות", אומר בנט וכשהוא נשאל אודות ההערכות לפיהן הוא מעוניין לראות את איתמר בן גביר משתלב ב'בית היהודי' על מנת שיוכל לתייג את המפלגה כקיצונית ולשאוב קולות אליו, הוא משיב:

"אני לא מתכוון להתערב בשום דרך. יש בי אהבה גדולה גם לאנשי 'הבית היהודי' שהיה הבית שלי במשך שש שנים. טוב שיש מפלגה של הציונות הדתית וטוב שיש מפלגה שפונה לכלל ישראל".

"פניי ליצירת ימין חדש ענק כדי שנשפיע סוף סוף גם בתחום הביטחוני. נמאס לאנשים להצביע ימין ולקבל שמאל. הימין החדש יבטיח שתצביע ימין ותקבל ימין", אומר בנט ובאשר לסיכוי להגיע לאותם הישגים מתוך 'הבית היהודי' הוא אומר שמהלך שכזה לא יכול היה להתבצע ולא בגלל שמישהו אינו בסדר, כלשונו, אלא בשל ההבדל בין אופיה של מפלגה סקטוריאלית למפלגה הפונה לעם כולו. במפלגתו החדשה רואה בנט ככזו שתציב אלטרנטיבה שלטונית ביום שלאחר כהונת נתניהו.

בדבריו שב בנט ומבהיר כי 'הימין החדש' תתמוך בנתניהו לאחר הבחירות, אך השאלה המשמעותית היא מי יהיה לצידו בממשלה הבאה, אם מפלגתו של בני גנץ שתיקח את נתניהו שמאלה או מפלגתו שתעשה את ההיפך. "אם לא יהיה לנו את הכוח שוב יצביעו לליכוד ויקבלו שמאל. רק ימין חדש ענק ועצמתי יוכל לעמוד על זה, כי אנחנו אומרים בצורה הכי ברורה שלא נמסור סנטימטר מהארץ לערבים".

על מהלכיו של ראש הממשלה מול הציונות הדתית אומר בנט כי אמנם אינו פרשן אך מדובר במהלך שחוזר על עצמו מדי בחירות, שוב נתניהו מגיע אל הימין, פונה אליו ומבקש להתקרב, וזאת כחלק משאיפתו לראות את מפלגות הימין בתפקידים משניים ושוליים סביב שולחן הממשלה והתוצאה מכך היא נאום בר אילן ושחרורי מחבלים. "מי שבאמת חפץ בשימור ארץ ישראל חייב לתמוך בנו".

בנט משוכנע כי הוא והשרה איילת שקד הם היחידים בישראל שיוכלו לבלום את תכניתו המדינית של דונלד טראמפ, תכנית שתגיע מיד לאחר הבחירות ונוכחותו של בני גנץ בממשלת נתניהו אמורה לרכך את קבלתה. "ממשלה שבקווי היסוד שלה תהיה מדינה פלשתינית לא נהיה חברים בה".

בנט ציין בראיון כי במשך זמן רב הוא מנסה לחתום על הסכם עודפים עם "הבית היהודי-האיחוד הלאומי" אך כל פניותיו לא נענו עד כה.