לקראת ריצה משותפת
עוצמה יהודית הסכימה לאיחוד טכני

ד"ר מיכאל בן ארי צפוי לקבל את המקום החמישי ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי. מרכז "הבית היהודי" יתכנס הערב כדי לאשר את ההסכם.

ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ט

בן גביר וגופשטיין
בן גביר וגופשטיין
צילום: קובי ריכטר/TPS

רבני "עוצמה יהודית'' פנו הבוקר (רביעי) להנהלת המפלגה וביקשו מראשיה לקבל את הצעת האיחוד לאומי- הבית היהודי לקבל את מקומות חמש ושמונה ברשימה המאוחדת.

לדברי הרבנים בהם הרב דב ליאור והרב יהודה קרוייזר "חרף העובדה שההצעה שהעבירו אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא הוגנת הרי שהיות וגורל ארץ ישראל על כף המאזנים יש לקבל ההצעה".

"למען ארץ ישראל ולמען הציבור העצום שקורא לאיחוד בימין - כדי שלא תקום חלילה ממשלת שמאל - החליטה מפלגת עוצמה יהודית לקבל הצעה לחבירה לבית היהודי ולאיחוד הלאומי, במקומות 5 ו-8 וזאת למרות שעל פי כל הנתונים ורוב הסקרים האחרונים - מובטחים לעוצמה לפחות 4 מנדטים. בין ארץ ישראל לכבוד שלנו, אנו בוחרים בשלמות הארץ ובכינונה של ממשלת ימין".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהיה מעורה בפרטי המשא ומתן קורא לראשי מפלגות הימין לחתום על ההסכם וליצור בלוק טכני. ''זה הזמן להתעלות מעל כל שיקול אישי של מקום כזה לכאן או לכאן. זה הזמן לחשוב על כל התמונה, והתמונה היא שללא איחוד גם המפלגה של האיחוד הלאומי ןהבית היהודי לא עוברת וגם עצמה יהודית ויחד של אלי ישי לא עוברות ביחד.

"התוצאה בסקרים של רשימה אחת היא בין 7 ל-9 מנדטים, מה שהופך את המפלגה המאוחדת לכח חזק ומשפיע מאוד, והחשוב ביותר: מציל את קולות גוש הימין", אמר דגן.

גורמים ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי ציינו אמש כי סירוב ''עוצמה יהודית'' לקבל את ההצעה המעודכנת יוצר מציאות שבה לא ניתן יהיה להעביר שום הצעה לאיחוד במרכז מפלגת הבית היהודי.

לדברי אותם גורמים, "מדובר במשחקי אגו. אם רשימת 'עוצמה יהודית' תבחר שלא לקבל את ההצעה ותמשיך להתעקש האחריות לגורל גוש הימין תוטל עליה".

מרכז מפלגת הבית היהודי יתכנס הערב על מנת לאשר את ההסכם לריצה משותפת עם האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית.