שת"פ עם צהר? "בגידה בציונות הדתית"

אישי ציבור חרדים צוטטו כקובלים על שיתוף הפעולה של הבית היהודי עם רבני צהר. "המפלגה זונחת את המאבק על 'שלימות התורה ושלימות העם"

חיים לב , ט"ו באדר תשע"ט

הרב פרץ והרב סתיו
הרב פרץ והרב סתיו
צילום: דוברות

על רקע הפרסומים אודות שיתוף פעולה בין הבית היהודי להנהגת רבני צהר, ציטט עיתון 'המבשר' הבוקר (ד') אישי ציבור חרדיים הקובלים על כך בטענה כי הארגון חותר תחת סמכותה של הרבנות הראשית.

"שיתוף הפעולה שנועד 'להעצים את הבית היהודי' כלשונם, הוא מוזר וכואב", טענו. בדבריהם האשימו ואמרו כי "'צהר' הוא ארגון שכל קיומו נועד לפגוע ביסודות התורה והדת כפי שנמסרו מדור לדור.

אישי הציבור החרדיים צוטטו בנוסף כטוענים כי צהר בא לערער על סמכות הרבנות ולפיכך מדובר בבגידה בערכי הציונות הדתית.

"'צוהר' חותר כל העת תחת סמכותה של הרבנות הראשית לישראל, שההנהגה הרבנית של 'הבית היהודי' היא חלק ממנה. שיתוף הפעולה הזה הוא לא פחות מבגידה בערכים של הציונות הדתית והנהגתה הרוחנית", אמרו אישי ציבור.

בדבריהם קראו לציבור החרדי שלא להצביע לבית היהודי. "שיתוף הפעולה הזה משמש תמרור אזהרה לאלו שאולי ביקשו לתמוך ב'בית יהודי' מסיבות שונות. אולם מתברר שלצד מאבק ב'שלימות הארץ', זונחת הבית היהודי את המאבק החשוב יותר, 'שלימות התורה ושלימות העם', וכורתת ברית עם אלו שבאופן רשמי נאבקים ופועלים באופן מוצהר וגלוי להרוס שני יסודות אלו", הוסיפו.

חברי הנהלת ארגון רבני צהר נפגשו אמש עם הרב רפי פרץ, יושב ראש מפלגת הבית היהודי

ברקע הפגישה עומדת הצטרפותו של מנהל אגף "שורשים" בצוהר, אורי שכטר, למפלגת הימין החדש, ופגישה שערכו לאחרונה רבני צוהר עם יו"ר הימין החדש השר נפתלי בנט.

במפגש שהתקיים בשוהם השתתפו הרב דוד סתיו, הרב רפי פוירשטיין, הרב אוריאל גנזל והרב אייל ורד. בפגישה נכחו גם הרב אלי סדן הרב אליהו בלומנצוויג ומנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך.

בפגישה נדונו סוגיות שונות הקשורות לענייני דת ומדינה ועמדות הבית היהודי בנושאים אלו ובמיוחד בכל האמור בנושאי הכשרות והגיור.

ממפלגת הבית היהודי נמסר כי במהלך הפגישה הסכימו כולם לעבוד יחד תוך שיתוף פעולה שיעצים את הציונות הדתית בפרט ואת מדינת ישראל בכלל.