בני ברק: ללא שילוט דיגיטלי

"לבני ברק יש אופי ייחודי, הרבנים והתושבים שמו אותנו כאן כדי לשמר אותו", הסביר חבר מועצת העיר שקידם את ההחלטה

מיכל לוי , ט"ו באדר תשע"ט

רחוב רבי עקיבא, בני ברק.
רחוב רבי עקיבא, בני ברק.
צילום: flash90

ועדת השילוט העירונית בבני ברק, בראשותו של חבר הנהלת העיר חיים מאיר לנגסאם, קיבלה אתמול החלטה גורפת האוסרת הצגת שילוט אלקטרוני בחנויות ובחוצות העיר.

לטענתו, אל שולחן הוועדה הגיעו תלונות על פרסומים שאינם הולמים בשילוט הדיגיטלי שהוצב על ידי בעלי עסקים באזורים שונים ברחבי העיר.

חבר המועצה סיפר כי הוועדה קיבלה חוות דעת הלכתיות ומשפטיות, נועצה ברבני העיר ובאישי חינוך, ואף פנתה בנושא לראש העיר אברהם רובינשטיין, שהביע תמיכה במהלך של הסרת השילוט האלקטרוני מרחבי העיר.

בתום דיונים החליטה הוועדה לאסור באופן גורף הצבת שילוט אלקטרוני בחנויות ובחוצות העיר מבלי לברור סלקטיבית כל פרסום ופרסום.

עם זאת, הוועדה החליטה להחריג ולהתיר הצבת שילוט אלקטרוני שיציג שעות הפעילות והשירותים או המוצרים הנמכרים בחנות או בבית העסק.

עוד נמסר, כי בימים הקרובים ינוסחו התקנות בצורה מסודרת, ויופצו לבעלי העסקים בעיר.

"לבני ברק יש אופי ייחודי", הסביר לנגסאם, "אינה דומה לכל הערים האחרות בארץ ובעולם. יש לה היסטוריה ובעזרת ה' יש לה גם עתיד מזהיר כעיר של תורה וחסידות. למרבה הצער ישנם בעלי עסקים שאינם מבינים את הנושא הבסיסי הזה, ומבקשים להביא לכאן שיטות פרסומיות שגם במקומות אחרים הן לא ראויות, על אחת כמה וכמה בעיר כמו בני ברק".

"נבחרנו ונשלחנו למועצת העיר על ידי הרבנים ועל ידי תושבי העיר, כדי לשמר את האופי הייחודי הזה, ואנחנו עושים ככל יכולתנו כדי למלא את שליחותינו על הצד הטוב ביותר", הוסיף.