בשורה ל-600 עובדי בית החולים "מעייני הישועה"

ההסכמות שנחתמו כוללות שיפורים כלכליים בתשלומי קרן השתלמות, קצובת ביגוד, דמי הבראה, תמריץ כוח עזר, הפרשות לפנסיה ועוד.

ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ט

בית החולים מעייני הישועה
בית החולים מעייני הישועה
צילום: עצמי

ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת בית החולים מעייני הישועה בבני ברק הגיעו להסכמות על שיפור תנאי העסקתם של מאות עובדי מחלקות המינהל, המשק והפרא-רפואיים (כגון עובדי מעבדה, רנטגנאים ועובדים סוציאליים).

אמש (שלישי) נרשמה היסטוריה כשהצדדים חתמו על מתווה ביניים המכיל מספר הסכמות דרמטיות.

פריצת הדרך במשא ומתן הביאה להסכם ביניים לתקופה של 8 חודשים אשר במהלכם התחייבה הנהלת בית החולים להמשיך בדיונים במטרה להגיע להסכם קיבוצי. מטרת ההסכם הקיבוצי הסופי תהיה השוואת תנאי העובדים לתנאים הנהוגים בבתי החולים הממשלתיים. הצדדים סיכמו כי יפעלו במשותף מול משרד האוצר ומשרד הבריאות במטרה להבטיח את הגדלת תקצוב בית החולים.

בהסדר הביניים סוכם בין היתר כי ההנהלה תגדיל ל-7.5% את ההפרשות לקרן השתלמות לעובדים המקבלים כיום 5%, תשווה את דמי ההבראה לעובדים המקבלים פחות מהנהוג בשירות המדינה, תגדיל את התגמולים לפנסיה בחצי אחוז ותשלם תמריץ שנתי לעובדי כוח עזר שאינם מקבלים אותו כיום. עוד סוכם על מכסת ימי הצהרה, הגדלת מספר ימי הבחירה, קצובת ביגוד ומתן ימי השתלמות בתשלום לעובדים במקצועות הפרא-רפואיים.

נזכיר כי לפני חודש חתמו ההסתדרות והנהלת מעייני הישועה על הסכם נוסף, שהסדיר את תנאי ההעסקה של האחים והאחיות בבית החולים.

רפי מסט, סגן יו"ר האגף לארגון מקצועי בהסתדרות, אמר "אני מברך על פריצת הדרך בהסכם הביניים. הנהלת בית החולים גילתה בגרות ורצון לשינוי, ואנו בהסתדרות נרתמנו למהלך עבור מאות העובדים המסורים בתקווה לעתיד טוב יותר. נפעל לחתימה על הסכם הקבע שיביא בשורה משמעותית אף יותר".

אהוד בר-תור, חבר ועד העובדים במעייני הישועה, סיפר "הגענו לפריצת דרך במו"מ רק בעקבות הכרזת השביתה ובהתערבות ההסתדרות. מדובר בתיקון חשוב ונדרש, אך השינוי האמיתי עוד לפנינו ואין ספק כי נחתור להגיע אליו במהלך תקופת הסכם הביניים".