בזה לפוליטיקאים שמטשטשים את הזהות שלהם

השרה איילת שקד לא מודאגת מאיחוד אפשרי בין יאיר לפיד לבני גנץ: "לא משנה איך השמאל יחלק את הקולות שלו, גוש הימין יציב"

103FM , ט"ו באדר תשע"ט

הוכיחה שאפשר לשנות. איילת שקד בטקס ההשבעה
הוכיחה שאפשר לשנות. איילת שקד בטקס ההשבעה
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד, חברת מפלגת הימין החדש, שוחחה הערב (רביעי) עם בן כספית ואריה אלדד על האיחוד בימין ובמרכז ועל החשש מתכנית המאה של נשיא ארה"ב טראמפ.

על המשא ומתן לאיחוד בין חוסן לישראל ליש עתיד אמרה שקד: "מדובר בשתי מפלגות של גוש שמאל, מפלגתו של גנץ היא גם שמאל כלכלי. באמת שזה לא משנה איך השמאל יחלק את הקולות שלו. גוש הימין יישאר גדול ויציב כשנתניהו הוא ראש הממשלה הבא. השאלה היא מי המפלגה המשמעותית שתהיה לצידו".

בוגי יעלון אינו שמאל, צביקה האוזר לא שמאל, יועז הנדל לא שמאל, אפילו אלעזר שטרן מיש עתיד לא שמאל.

"הם שמאל ולא צריך להתבייש בזה. אני בזה לפוליטיקאים שלא מוכנים לומר את העמדות שלהם בכל דבר ומטשטשים את הזהות שלהם. זו לא בושה להיות איש שמאל. גם אני לא שיניתי את הדעות שלי והאידיאולוגיה שלי. המהלך שלי כבר הגדיל את גוש הימין. פוליטיקאים שמנסים לטשטש הם פוליטיקאים שאני לא מעריכה. המפלגה של גנץ היא שמאל מובהק".

כשרת המשפטים, איך עובד הפטנט של נתניהו לשריין מקום למישהו בבית היהודי?

"אני לא מכירה את הפרטים אבל אני מעריכה שהוא יכול לשריין את מי שהוא רוצה. כנראה שהם בדקו ויודעים במה מדובר".

הוא צריך להתפקד לליכוד. לא יכול להיות שיהיה חבר כנסת מטעם מפלגה אחרת שמשוריין לליכוד.

"נכון".

היו רמזים שתוכנית טראמפ, תוכנית המאה במזרח התיכון, תוצג אחרי הבחירות אך לפני הרכבת הממשלה.

"הנשיא טראמפ רוצה להציג את תוכניתו לאחר הבחירות ולפני הרכבת הממשלה. לכן לנתניהו יהיו שתי אפשרויות: להקים ממשלת ימין או ממשלת אחדות כפי שעשה בעבר ב-2009 וב-2013 . זה בהחלט יכול להיות מה שצריך הציבור להכריע, ממשלת ימין או שמאל".

מה דעתך על כך שמכשירים לתוך הבית היהודי אדם שיש לו תמונה של ברוך גולדשטיין בסלון?

"מדובר בבלוק טכני בלבד עם הבית היהודי. אני מעדיפה את מיכאל בן ארי מאשר את עופר כסיף שלא מאמין במדינת ישראל כיהודית דמוקרטית וקרא לי חלאה ניאונאצית. אני מעדיפה בהרבה את מיכאל בן ארי".

כשאתם תוקפים את גנץ זו החלטה לא לירות בתוך הנגמ"ש ולא לתקוף את הימין?

"אנחנו רוצים להסביר לציבור את הדילמה, בסוף ראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו והדילמה היא אם תקום ממשלת אחדות עם גנץ או שתקום ממשלת ימין. לפחות זהות מפלגות הימין ברורה".

את מודאגת מאיחוד של גנץ ולפיד כי נתניהו ישתה לכם את המנדטים?

"הציבור כבר הבין שמה שמשנה הוא גוש הימין ולא קולות המפלגה הגדולה. האיחוד הזה לא יוסיף מנדטים לגוש השמאל ואולי יחלק אותם אחרת. כתוצאה מהאיחוד הזה ייתכן שחלק מהמפלגות לא יעברו את אחוז החסימה אך אני חוזרת שוב - מבחינתי זה לא משנה איך השמאל מחלק את הקולות שלו".

שקד וברקת מגישות את הרשימות