"אין סכנה לממשלת הימין"

שרת המשפטים איילת שקד אומרת כי בעת הזאת האיחוד היה מחוייב המציאות ומצהירה: האיחוד - לטובת גוש הימין"

ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ט

השרה שקד במהלך הכנס
השרה שקד במהלך הכנס
צילום: דוברות

שרת המשפטים איילת שקד אומרת הערב (רביעי) כי למרות שאינה מתלהבת מאיחוד המפלגות בימין, המהלך הוא הטוב ביותר בעת הזאת.

"טובת גוש הימין שיהיה האיחוד. אני רחוקה מאוד מהשקפת עולמו של מיכאל בן ארי. ולמרות זאת אני מעדיפה אותו על עופר כסיף מהרשימה המשותפת שהוא רווי שנאה למדינת ישראל. בנאדם שקורא לשרת המשפטים חלאה ניאו נאצית מאוד בעייתי שיהיה בכנסת ישראל", אמרה שקד בכנס onlife.

היא התייחסה לאיחוד המסתמן בגוש השמאל והצהירה כי לדעתה אין סכנה לממשלת הימין. "לא משנה איך גוש השמאל מחלק את קולותיו. זה לא ישנה את מפת הגושים. זו תהיה מפלגה גדולה חסרת זהות. גנץ הוא אדם ראוי וערכי, אבל חוסר אחריות בעיניי שהוא רוצה להיות כבר להיות ראש ממשלה. צריך לדעת איך להחזיק קואליציה, לנהל מדיניות בינלאומית. גם אני, אחרי 6 שנים בפוליטיקה, לומדת כל יום דברים חדשים על הפוליטיקה. מאוד ברור שנתניהו יהיה ראש ממשלה, השאלה מי תהיה השותפה המרכזית שלו".

בנושא העצמה נשית אמרה שקד, "אנחנו המפלגה היחידה עם ראשות משותפת וששניים משלושת המקומות הראשונים הן נשים. מיניתי קאדית, התחלתי במאבק עיקש בפוליגמיה, העברתי את חוק המאבק בזנות, מיניתי יותר שופטות משופטים, כולל שתי שופטות יוצאות אתיופיה ושופטת חרדית. קידמתי המון נשים במערכת המשפט. המטרה שלי לחזור להיות שרת המשפטים ולהמשיך בפעולות שהתחלתי".