''תניחו לבנט, תציגו אידיאולוגיה''

ח''כ שולי מועלם קוראת לבית היהודי להפסיק לטנף, כלשונה, על השר בנט והשרה שקד, "תתעסקו בעצמכם ותתקדמו".

בני טוקר , ט"ז באדר תשע"ט

שולי מועלם
שולי מועלם
Photo by Gershon Elinson/FLASH90

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הימין החדש) מגיבה בערוץ 7 למתקפה מצד יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ נגד שר החינוך נפתלי בנט.

"אני מציעה לחבריי בבית היהודי ולרב רפי פרץ להנהיג את הבית היהודי קדימה לפנות לציבור להגיד מי הם, מה מציעים לציבור, למה נכון להצביע להם, ולהניח לשר נפתלי בנט, לשרה שקד ולי.

"קם ימין חדש מתוך ראייה רחבה של חיזוק הימין שזו מטרה משותפת לכולנו. הפנייה אל הציבור היא פנייה מהותית - לבחור בימין, להגדיל את גוש הימין. ימין חזק זה אומר מניעת נסיגות, זה אומר זהות יהודית ברורה ואחריות ברורה על כל חלקי החברה הישראלית. אני בטוחה שגם לחבריי בבית היהודי יש מה להציע".

מועלם דוחה את דבריו של הרב פרץ לפיהם מי שמצביע לימין החדש מצביע נגד הציונות הדתית, "אני מציעה לשאול אותו מה עומד בבסיס האמירה שלו. הזהות היהודית-ציונית-יהודית-דתית שלי מאוד מאוד ברורה. נפתלי בנט הוא ציוני דתי, מתן כהנא הוא ציוני דתי, אלישיב רייכנר הוא ציוני דתי. כל מפלגה תציע לציבור את האידיאולוגיה שבשמה היא באה ותקבל את האמון שלו.

"לא נשארו הרבה ימים ובטח לא צריכים לטנף על יו"ר הימין החדש אלא להגיד מה הם מה הם מציעים לציבור ועם זה להתקדם ובעזרת ה' ב- 10 באפריל אם נעבוד קשה תהיה פה ממשלת ימין אמיתית שהימין החדש הוא חלק חזק ממנה ואז נעבוד כולנו ביחד".

ח"כ מועלם מעריכה שחלקים מהציונות הדתית כן יצביעו לימין החדש, "הציבור הציוני דתי מעולם לא התאפיין בנהירה חסרת מחשבה ופשר. יש פעמים שזה מורכב למנהיגים שלו אבל רוב הזמן זה דבר מצוין. יחשוב כל אחד עם איזו מפלגה הוא מזדהה. ברשימת הימין החדש ישנם אנשים מצוינים מכל חלקי החברה, דתיים וחילונים, חמישים אחוז נשים שזה דבר מאוד משמעותי. באים מכל השדות של העשייה הציבורית, חינוך, זהות יהודית, הסברה, בריאות, תעשייה, אקדמיה ובעיקר משלבים אמונה ברורה בהיותנו מדינת הלאום של העם היהודי".

היא מברכת על האיחוד עם עוצמה יהודית, "אלו בחירות באמת בין ימין לשמאל, בין נסיגות מחלקי ארץ ישראל לשמירה על חלקי ארץ ישראל, בין חלילה קבלת תכנית המאה והקמת מדינה פלשתינית או החלת ריבונות ישראלית ביו"ש, ואני בטוחה שהמעשה הזה היה המעשה הנכון והעובדה שהוא קיבל את אישור הבית היהודי".