בשבע מהדורה דיגיטלית

נופל וקם

חנן בן ארי הוא אלוף העולם. רק השבוע יצא לאור הסינגל הראשון מתוך אלבומו השלישי 'אלוף העולם', ותוך שעות חרך את הרשת.

רבקי גולדפינגר , ט"ז באדר תשע"ט

חושף את חולשותיו. תמונת הסינגל
חושף את חולשותיו. תמונת הסינגל
צילום: משה נחומוביץ

אחרי שני אלבומים, 'איזון' ו'לא לבד', שהנפיקו להיטים - מוציא בן ארי את 'אלוף העולם'. בטקסט חשוף ובועט הוא מכריז: "אני אלוף העולם בליפול" ושוטח קבל עם ועולם את חולשותיו ונפילותיו. "אני אלוף העולם בלהצדיק חולשות ותאוות", הוא חושף ברבים את הקרביים של חייו.

אבל משהו באותנטיות של בן ארי ובחוסר הרצון שלו להתייפייף לופת את המאזין בבטן. הגילוי כי הזמר המצליח והפופולרי הוא אחרי הכול בשר ודם שמתמודד עם אתגרים אישיים, זוגיים ומשפחתיים, כמו כולנו בעצם, יוצר חיבור והזדהות.

חנן בן ארי עושה מוזיקה מהנשמה. בכתיבה והלחנה (בשיתוף עם נתן גושן) גאוניים הוא מחבר את מילות השיר כמו פאזל ענק ומגיש לעולם עוד יצירת אומנות מזוקקת. אבל למרות ההתמקדות בחולשותיו, המסר בשירו הוא דווקא עם קורטוב של אופטימיות. נכון, "אני אלוף העולם בליפול", אבל באותה נשימה גם "לקום כמו גדול". והוא ממשיך ואומר, אולי לרעייתו הדסה: "את תראי, כמו עוף חול אני נשרף, אבל בוחר בכל יום להמשיך לחיות".

בקליפ המלווה את השיר מופיעה הילדה המתאגרפת קים גיטלמן. יש משהו מאוד נכון בחיבור בין בן ארי לעולם ההיאבקות, כי בן ארי בעל נפש האומן מתפתל בהיאבקות סוערת עם החיים עצמם.

בסיום השיר תוהה בן ארי: "תגידי, איך כותבים שירים עם אלף ציפיות ומיליוני צפיות", ומתייחס לחרדותיו מכישלון. אולי כדאי שמישהו ירגיע את בן ארי ויסביר לו שכשאתה אלוף העולם - זו כנראה כבר לא בעיה.