"ניאבק בכל דרך להמשך שלטון נתניהו"

במפלגת יהדות התורה מודאגים מהאיחוד בין יש עתיד וחוסן לישראל. "מדובר באיחוד לשם פירוד בעם ושיסוי נגד מסורת ישראל"

ניצן קידר , ט"ז באדר תשע"ט

גפני עם לפיד
גפני עם לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי מפלגת יהדות התורה מגיבים בחריפות להסכם האיחוד בין מפלגת יש עתיד לחוסן לישראל.

בהודעה שפרסמו סגן השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני נאמר, "'יהדות התורה' חזתה מראש את הסכנה שבחיבור זה והתאחדה מבעוד מועד בהסכם על רשימה משותפת ואחראית בין אגודת ישראל לדגל התורה באחדות מלאה, כדי להוות משקל נגד לחיבורים כלפי הציבור החרדי".

"יהדות התורה הפועלת בהוראותיה של גדולי ישראל, חברי מועצות גדולי התורה, לא תוכל לשבת בממשלה שעלולה לקום בין לפיד וגנץ. ניאבק בכל דרך להמשך שלטון נתניהו מתוך אחריות לשלימות העם, עתיד היהדות החרדית, הצביון היהודי, ערכי הדת ומסורת ישראל", אמרו ראשי המפלגה.

סגן השר ליצמן הוסיף כי מדובר "באיחוד לשם פירוד בעם ושיסוי נגד מסורת ישראל, ובמטרה יחידה להפיל את נתניהו ופגיעה בשותפיו הקיימים בימין והחרדים".

"חיבור בין יאיר לפיד שכשל בהיותו שר אוצר תוך פגיעה נוראה בציבור החרדי, לבין בני גנץ שמגיע ללא ניסיון פוליטי מעשי, מהווה סכנה ברורה לציביון היהודי של המדינה, ונקודת אזהרה חמורה מפני חזרה לתקופת ‘גזירות לפיד’ שסיכנה את היהדות החרדית", דברי ליצמן.

ח"כ גפני אמר, "האיחוד הזה - אין קשר בין מרכיביו. גנץ הוא אדם ראוי, היה רמטכ"ל מצוין. לפיד בדיוק הפוך, אני מעריך את הכישרונות שלו, בכל אופן הוא היה כתב ב'במחנה', אבל האיחוד הזה מעמיד אותנו במצב שלא נוכל ללכת לקואליציה עם גנץ בגלל שהוא ביחד עם לפיד".