גבי אשכנזי רומז: ריבלין רוצה אותנו

"אני מקווה שהרכבת הזאת תעצור במקום אחד, אצל נשיא המדינה. אני מנחש את מי הוא רוצה לראות שם", אמר הרמטכ''ל לשעבר בגני התערוכה.

יוני קמפינסקי, גני התערוכה , ט"ז באדר תשע"ט

גבי אשכנזי בהשקת "כחול לבן"
גבי אשכנזי בהשקת "כחול לבן"
צילום: קובי ריכטר/TPS

מפלגת ''כחול לבן'' בראשות בני גנץ, יאיר לפיד וגבי אשכנזי מתכנסת הערב (חמישי) בגני התערוכה בתל אביב, לאירוע השקת קמפיין הבחירות לכנסת ה-21.

הרמטכ''ל לשעבר אשכנזי אמר בתחילת האירוע "אני מקווה שהרכבת הזאת תעצור במקום אחד, אצל נשיא המדינה. אני מנחש את מי הוא רוצה לראות שם".

מבית הנשיא נמסר בתגובה, ''הנשיא יקבל את החלטתו על פי תוצאות הבחירות ובהתאם להתייעצויות שיערוך כפי שעשה כל נשיא ונשיא לאורך השנים''.

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיחוד בין יאיר לפיד לבני גנץ. "אנחנו לפני מערכת בחירות קשה. השמאל מתאחד ויהנה מתמיכת התקשורת ותעמולה בלתי פוסקת עד לבחירות. אנחנו יודעים שאם לא נביא את כל האנשים לקלפי, יש כאן סכנה", אמר נתניהו במזכירות הליכוד. ''אני לא צריך להכביר במילים - סכנה גדולה''.

מזכירות הליכוד אישרה אחר הצהריים את הצעת ראש הממשלה ולפיה סגן שר הביטחון אלי בן דהן ישוריין במקום ה-28 ברשימה כחלק מההסכם בין נתניהו לבין מפלגת הבית היהודי. אחד ממייסדי תנועת "אם תרצו", ארז תדמור, שוריין במקום ה-41 ברשימה.

במקביל, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי התקשר ליו״ר מרצ תמר זנדברג ואמר לה ששתי המפלגות לא יתאחדו. ''למפלגת העבודה יש את הנבחרת הטובה ביותר בכנסת. יחד עם המצטרפים החדשים, אלוף במיל' טל רוסו, ח"כ חיים ילין וח"כ יעל כהן-פארן, מפלגת העבודה הפכה להיות הבית של כל הישראלים", טען גבאי.