סקר ידיעות: הבית היהודי עם 5 מנדטים, הימין החדש עם שישה

המפלגות הקטנות הן הנפגעות העיקריות מהמהלכים הפוליטיים, כך עולה מסקר נרחב של "ידיעות אחרונות" בביצוע מנו גבע וד"ר מינה צמח

ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ט

הרב פרץ במרכז הבית היהודי
הרב פרץ במרכז הבית היהודי
צילום: פלאש 90

הרב פרץ: ראש הממשלה הלך איתנו יד ביד

לראשונה מאז החלה מערכת הבחירות הסקרים אינם מצביעים על הליכוד כעל המפלגה הגדולה בכנסת הבאה, אלא על "כחול לבן".

סקר נרחב של "ידיעות אחרונות" בביצוע מנו גבע וד"ר מינה צמח ממכון מדגם, נערך אמש בקרב 707 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל.

אם הבחירות היו נערכות היום, רשימת "כחול לבן" הייתה מקבלת 36 מנדטים לעומת 30 מנדטים של הליכוד.

מבחינת הגושים, נוצר מאבק של ראש בראש, נתניהו מול גנץ. בשאלת ההתאמה לראשות ממשלה התוצאות צמודות מאוד: 38% השיבו נתניהו, 36% השיבו גנץ ולפיד ברוטציה.

למרות זאת, רק 23% מאמינים כי גנץ ולפיד ירכיבו את הממשלה הבאה, לעומת 59% שמעריכים ללא קשר לעמדתם הפוליטית כי נתניהו יעשה זאת.

המפלגות הקטנות הן הנפגעות העיקריות מהמהלכים הפוליטיים. משמאל, העבודה נחלשת לשמונה מנדטים, ומרצ מקבלת ארבעה מנדטים בלבד.

גם בימין המפלגות הקטנות קטנות עוד יותר, הימין החדש של בנט ושקד מקבלת שישה מנדטים, "איחוד מפלגות הימין" ‑ השם בו נרשמה הרשימה המשותפת של האיחוד הלאומי, הבית היהודי ועוצמה יהודית 5 מנדטים.

ליברמן וכחלון מקבלים ארבעה מנדטים בלבד כל אחד. המפלגות הערביות שומרות על כוחן ואילו "גשר" של אורלי לוי אבקסיס ו"זהות" של משה פייגלין לא עוברות את אחוז החסימה.

האם ישראל הולכת בכיוון של שתי מפלגות גדולות בדומה לארה"ב? רוב הציבור בישראל, 44%, השיבו כי היו רוצים בכך. 34% מרוצים מהמצב כפי שהוא, ואחוז גבוה יחסית ‑ 22% ‑ לא יודע להשיב מה השיטה העדיפה.

הוגשה רשימת "איחוד מפלגות הימין"