כוכבי לצמרת צה"ל: לתכנן ניצחון ברור

הרמטכ"ל מקים סדנה מיוחדת לבכירי צה"ל וחברי המטכ"ל ובה תידון עצמתו של צה"ל על מנת שזו תשיג ניצחון מובהק במערכות מלחמתיות.

ערוץ 7 , י"ט באדר תשע"ט

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, יקיים בחודש הבא את "סדנת הניצחון" לבכירי צה"ל וחברי פורום מטכ"ל. במהלך שלושה ימים מרוכזים של סדנה תידון עצמתו של צה"ל על מנת להציג ולהשיג ניצחון ברור ומובהק בגזרות השונות במקרה של מלחמה. כך מדווח הבוקר (ראשון) העיתון 'ישראל היום'.

העיתון מדווח כי בסדנה המיוחדת ישתתפו חברי פורום המטה הכללי של צה"ל וכן מפקדי אוגדות ותא"לים מרכזיים בצבא. עוד מדווח העיתון כי הסדנה היא יריית הפתיחה לתכנית רב שנתית של צה"ל, שתיכנס לתוקף בשנה הבאה.

על פי הדיווח מדובר בסדנה תפיסתית, שלא צפויות להתקבל בה החלטות, כאשר הקצינים הבכירים יחולקו בערבוב לצוותי חשיבה על-פי נושאים שבהם ידונו בהשתנות צה"ל, השתנות האויב, ואיך נכון לנצח במלחמות של ימינו לאור שינויים אלה וכניסתן לשימוש של הטכנולוגיות החדשות.

רב אלוף כוכבי ביקש כי הקצינים השותפים לסדנה יציגו גם את ה"גנאלוגיה" של הגוף שעליו הם אמונים. "מדובר במונח שמשמעותו מבחינת הרמטכ"ל הצגת ההתפתחות ההיסטורית של הגופים בצה"ל, אם כי חלק מהקצינים הבכירים שמעו את המונח לראשונה רק במסגרת ההכנות לסדנה", מדווחת כתבת העיתון, לילך שובל.

את הסדנה יובילו ראש אמ"ן וראש חטיבת התורה וההדרכה בצה"ל. בסופה היא תסוכם בכמה ימים שבהם ישתתפו הקצינים הבכירים, ולאחר מכן יוקמו עשרות צוותים שיגבשו את התכנית הרב שנתית הבאה שאמורה להיכנס לתוקף בשנת 2020. בצה"ל מתכננים לגבש את התוכנית עד חודש יולי הקרוב, שבו כבר תוקם ממשלה חדשה בישראל שתוכל לאשרה.