חגי בן ארצי: להוקיע את דברי הבלע של הרב בני לאו

ד"ר בן ארצי טוען כי הרב בני לאו פגע לא רק בציונות הדתית אלא ביהדות כולה. "שוחחתי איתו והוא חזר על ההשוואה לחוקי נירנברג".

בני טוקר , י"ט באדר תשע"ט

ד"ר חגי בן ארצי
ד"ר חגי בן ארצי
צילום: חזקי ברוך

ד"ר חגי בן ארצי, מרצה באוניברסיטת בר אילן, אומר כי הוא עדיין מזועזע מהדברים הקשים של הרב בני לאו אמש, במיוחד אחרי ששוחח עימו.

"הייתי רוצה לדון את הרב בני לאו לכף זכות ולא הייתי יוצא לתקשורת לפני ששוחחתי איתו אמש באריכות וביקשתי ממנו לחזור בו מהדברים הקשים והוא לא הסכים ואף אמר לי במפורש שעקרונות הרב כהנא הם כמו חוקי נירנברג ולכן אני קורא להוקיע את הרב בני ואת דבריו", אומר בן ארצו בראיון לערוץ 7.

הוא טוען עוד כי מי שאומר שהרב כהנא היה גזען יכול לטעון כך גם נגד תורת משה. "מי שקר את ספרו של הרב כהנא 'הרעיון היהודי' מוצא שכל דבריו מבוססים על המקורות. אם תורת הרב כהנא גזענית אז גם תורת משה גזענית כי גם שם נאמר "אתם תהיו לי עם סגולה". חז"ל כבר כתבו "אתם קרויים אדם" ורבי יהודה הלוי מדבר על מעלתו של בן ישראל שהגויים משולים כלפיו כבעלי חיים. ומה עם בעל התניא והרב קוק האם כולם גזענים? לבוא ולהשוות את תורתנו לתורת הגזע הנאצית ולחוקי נירנברג אלה דברי חירוף וגידוף וחובה למחות עליהם".

לדברי בן ארצי, מחלוקת לשם שמיים היא ברוכה, אבל היא צריכה להתבצע מתוך הכבוד הראוי. "מותר לא להסכים עם הרב כהנא אבל לא שמעתי אף רב מדבר בחוצפה ובגסות בצורה כזאת. גם אני לא תמיד מסכים לכל דבריו של הרב כהנא, אבל להגיד שהם גזענות זו הוצאת שם רע ולעז על כל היהדות. אני קורא לכל הרבנים שכבוד היהדות והתורה יקר להם למחות נגד דברי הבלע ולהוקיע אותם".