שר החוץ האמריקני: לא מתערבים בבחירות בישראל

מזכיר המדינה האמריקני נשאל לגבי הביקורת של אייפא"ק על שילוב ''עוצמה יהודית'' בגוש הימין וענה שהעם בישראל הוא שיכריע בסוגיה.

ניצן קידר , י"ט באדר תשע"ט

מייק פומפאו
מייק פומפאו
Reuters

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, נדרש הערב (ראשון) בראיון לרשת CNN לביקורת הקשה של שדולת אייפא"ק על מפלגת ''עוצמה יהודית''.

המראיין שאל את פומפאו האם לממשל האמריקני יש חששות לגבי העובדה שנתניהו קידם את המפלגה והפך אותו ללגיטימית בגוש הימין בישראל.

פומפאו לא היסס לרגע בתשובתו. "אנחנו לא מתכוונים להתערב בבחירות בישראל, שהן הליך דמוקרטי למופת. אלו בחירות לא פשוטות והעם הישראלי הוא זה שצריך לבחור. אני משכנע שגם לאחר הבחירות תמשיך להתקיים מערכת יחסים חזקה ועמוקה בין ישראל לארה"ב".

ג'ייק טאפר, שראיין את פומפאו, המשיך להקשות עליו ותהה האם אין זה באחריות הממשל, כבעל ברית של ישראל, לומר שראש הממשלה נתניהו פעל באופן שפוגע בערכים המנחים של המדינה היהודית.

פומפאו ענה בנחרצות, "הממשל הנוכחי מאוד ברור ונותן לך פומבי כשיש מקרה של הפרת זכויות אדם אצל כל מדינה - חברה, אויבת, יריבה או בעלת ברית. זו מדיניות שהיינו עקביים בה".

"אנחנו פועלים בדרכים שונות, בזמנים הנכונים לכך ובהחלט נמשיך לפעול כך", הוסיף מזכיר המדינה כשלמרות השאלה שכיוונה אותו לישראל, הוא בחר שלא להזכיר אותה כלל בתשובתו.