מי השחיר את מיניבוס השבת של מפלגת העבודה?

אלמונים השחירו היום (א') את ''מיניבוס השבת'' שמפלגת העבודה מפעילה בסופי שבוע.

מיכל לוי , י"ט באדר תשע"ט

המיניבוס
המיניבוס
צילום: מפלגת העבודה

אלמונים המתנגדים לתחבורה ציבורית בשבת השחירו היום (א') את ''מיניבוס השבת'' של מפלגת העבודה.

מפלגת העבודה מנהלת מזה מספר שבועות קמפיין בעד תחבורה ציבורית בשבת. בשבתות האחרונות פעילי המפלגה חילקו כרזות שבהן נכתב כי "לא רק לבעלי רכב פרטי יש זכות לנסוע בשבת. גם לילדים, לחיילים, לאזרחים ותיקים - לכל אזרח ואזרחית שרוצים לבחור בעצמם איך השבת שלהם תיראה". ה

פעילים אף חילקו כרטיסים דמויי כרטיס ה"רב קו" עליהם נכתב "מפלגת העבודה מקדמת תחבורה ציבורית בשבת".

במפלגת העבודה תקפו את ההתנגדות לקמפיין השבת שלה. "מפלגת העבודה מאמינה כי הגיע הזמן שתושבי ישראל החילוניים ייהנו מתחבורה ציבורית בשבת כמו בכל מדינה נורמלית. ש"ס לא תחליט אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת. לא ניתן לש"ס להכתיב לכל אזרחי ישראל כיצד תראה השבת שלהם. לילדי ישראל יש את הזכות לבקר את הסבא והסבתא או לנסוע לים בשבת, גם אם למשפחה שלהם אין רכב פרטי או כסף למונית".

תגובת מפלגת העבודה: "מיניבוס השבת שלנו הושחר השבוע על ידי מתנגדים לתחבורה ציבורית בשבת. הם מנסים להשתיק אותנו ולחסום את החופש שלנו. אבל אנחנו לא נכנעים. מפלגת העבודה תקדם תחבורה ציבורית בשבת. זאת התחייבות.

"זו לא התרסה נגד אף אוכלוסייה, אלא צורך חברתי. לא ניכנע לאיומים ולא ניתן לקיצוניים לקבוע לנו אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת. אוטובוס של שבת – זה כלכלי, זה חברתי וזה צודק", לשון התגובה.