דרישה מנתניהו: דחה את תוכנית טראמפ

דניאלה וייס קוראת לציבור נאמני ארץ ישראל לצאת לרחובות, "קושנר מדבר על תכנית כואבת, הליכוד ימיט אסון על הימין במו ידיו''.

בני טוקר , כ"א באדר תשע"ט

דניאלה וייס
דניאלה וייס
צילום: יח"צ

דניאלה ויס, יו"ר תנועת ההתיישבות 'נחלה', ממשיכה לדרוש מנתניהו להתחייב לדחות את תכניתו הצפויה של טראמפ ולהכריז על תכנית התיישבות בנוסח יצחק שמיר.

בראיון לערוץ 7 היא מצהירה שהמשמרת מול בית ראש הממשלה תהפוך בקרוב לתנועה גדולה שתלווה את מערכת הבחירות, "כבר למעלה מחודש שאנחנו במשמרת מול בית ראש הממשלה וקוראים לקידום תכנית שמיר. אנחנו נגייס גם את בנו יאיר שמיר לצורך הקמפיין הגדול הזה כי עד היום החביאו את שמיר שזו בושה לאומית.

''האירועים ילכו ויגדלו והציעו לנו לשים שלטים בנתיבי איילון. אני רוצה שעם ישראל יצא החוצה מהבית כי לא מבינים שאחרי הבחירות הולכים לקחת לנו רבע משטח המולדת, חמישה מיליון דונם שזה 90 אחוז משטחי יו"ש".

וויס מסבירה שאין צורך לראות במדויק את תכניתו של טראמפ כדי להבין את ממדי האסון הצפוי, כלשונה, "אני שומעת מה אומר קושנר היהודי שמעז לומר ליהודים שיהיה כואב, נתניהו מדבר על תכנית מינוס. עד עכשיו לא שמענו תגובה של נתניהו או הכחשה וזה אומר הכול. אני קוראת לליכוד לדחות כל תכנית של ויתורים בארץ ישראל ולהגביר את ההתיישבות. הכותרת שלנו היא כן לתכנית שמיר לא לתכנית טראמפ, כן ליישוב ארץ ישראל ודחיית כל תכנית התקפלות".

לדבריה הליכוד חייב להבהיר את עמדתו באשר לתכנית טראמפ עוד לפני הבחירות, "רק נאמנות לארץ ישראל תציל את הימין ואני אומרת לשרים כץ, יריב לוין, ארדן ולנתניהו תעזבו את כל התכניות על מסירת חלקים מארץ ישראל ותתרכזו בנאמנות לארץ ישראל. הסברתי לשרים ואני אומרת לנתניהו - תהיה נאמן לארץ ישראל, יהיה ימין בשלטון. אם לא תהיה נאמן הימין לא יהיה בשלטון. הייתה לי שיחה כואבת עם השר יריב לוין ואמרתי לו תיגש לראש הממשלה ותגיד לו שכל הצד הימני רוצים את הימין בשלטון וגם אוהבים את נתניהו. אנחנו לא קונים את כל עלילות התיקים, אבל הימין לא יחזיק בשלטון אם הוא ייצמד לתכנית טראמפ או לכל תכנית נסיגות בארץ ישראל".

דניאלה וויס אומרת לערוץ 7 כי "לא יעלה על הדעת שבבחירות דמוקרטיות לא נדע מה תכניותיו של ראש הממשלה. אומרים לנו שאחרי הבחירות עם ישראל ידע מה הם פרטי התכנית, ואני שואלת באיזה ארץ דמוקרטית מצביעים בלי לדעת. במדינה שפויה מצביעים לאדם שיודע מהו חזונו ולפי מה שהעיתונאים חושפים מדובר על תכנית שמוסרת תשעים אחוז מהשטח. אז הליכוד ממיט אסון על הימין במו ידיו. לכן אני מתכוונת לעורר את כל הציבור הימני לצאת לרחובות ולא לתת לנתניהו להתעלם מהדרישה שלנו לומר מה חזונו מול המדיניות המסתמנת מאחורי הקלעים של התקפלות".

ווים משוכנעת שנתניהו יוכל אם ירצה לעמוד איתן מול תכנית טראמפ, "לא כל תכנית שטראמפ מציע בעולם מתקבלת, ונתניהו גם הוכיח שהוא יכול לעמוד מול איראן ומול אובמה וגם כעת הוא יכול לומר לטראמפ 'טעיתי כשפתחתי פתח אבל לא עוד'. עם ישראל יאחז בכל מרחבי ארצו, ירושלים לא תחולק ולא תקוצץ, מעלה אדומים לא תופקר וזאת הדרך היחידה של נתניהו והימין לנצח את הבחירות".