"אין נחמה מול האכזריות הנוראית"

נשיא המדינה נפגש עם בני משפחת בר קפרא לאחר שבחודש שעבר הכיר משרד הביטחון באביהם דוד ז"ל כחלל פעולות איבה וחיזק את ידיהם.

ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

בני משפחת בר קפרא במפגשם עם נשיא המדינה
בני משפחת בר קפרא במפגשם עם נשיא המדינה
צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הזמין היום (שני) ללשכתו את משפחת בר קפרא אשר שכלה את דוד, אב המשפחה, בפיגוע רצחני בשנת 2015.

"אין נחמה מול האכזריות הנוראית שהותירה אתכם יתומים יקיריי", אמר הנשיא לילדיו של דוד ז״ל וחיזק את ידיה של אם המשפחה ורעייתו של דוד, אילנה, לאחר שנות מאבק ארוכות להכרה בדוד כחלל פעולת איבה.

הנשיא שמע מאילנה על התלאות הקשות שעברה המשפחה בשנים האחרונות ואמר בכאב כי לא ייתכן שבנוסף לכאב האובדן תאלץ משפחה גם לעמוד חשופה לבדה מול הבירוקרטיה המנוכרת וללא הגב הנדרש להתמודדות הרגשית והכלכלית הנדרש בסיטואציה קשה שכזו. משפחת בר קפרא הודתה לנשיא על הפניה, ההקשבה והיחס.

לפני כחודש הודיעה 'הרשות המאשרת' במשרד הביטחון לבני המשפחה שהחליטה להכיר בדוד בר- קפרא הי"ד כנפגע פעולות איבה.

נזכיר כי בר קפרא נרצח בשנת 2015 בידי פלסטינים, במהלך שוד אלים במושב פדיה. בקשת משפחתו להכיר בו כקורבן פעולות איבה נדחתה פעמיים בעבר, לטענת הרשות בהתבסס על חומרי החקירה.

עם זאת, לאור ממצאים חדשים שהובאו בפני הרשות המאשרת, העולים מהכרעות הדין של המורשעים בשוד וברצח, שלפיהם "הנאשמים נקטו באלימות חריגה ואכזרית כלפי המנוח", החליטה הרשות המאשרת להפוך את החלטתה ולקבוע כי יש יסוד סביר להכיר בבר קפרא הי"ד כנפגע פעולות איבה.