הרב בני לאו מגיב לבן גביר

עורך דינו של הרב שלח מכתב לעו"ד איתמר בן גביר בו הוא דוחה את דרישתו לפיצוי והתנצלות. "דברים במסגרת השיח הציבורי המותר".

ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

הרב בני לאו
הרב בני לאו
צילום: חזקי

איל רוזובסקי, עורך דינו של הרב בני לאו שלח הערב (שני) מכתב לעו"ד איתמר בן גביר בתגובה לדרישה לפיצוי והתנצלות על דברי הרב בנוגע למפלגת 'עוצמה יהודית'.

במכתב דוחה עורך הדין את הטענות של בן גביר ומבהיר כי לא מדובר בלשון הרע וכי דבריו שנאמרו בדרשת שבת מהווים הבעת דעה לגיטימית.

לחצו כאן לקריאת מכתב התגובה המלא

"במסגרת הדרשה שנשא הסביר הרב לאו כי מפלגת 'עוצמה יהודית' מהוה גלגול חדש של מפלגת 'כך' ומנהיגיה רואים עצמם כתלמידי הרב כהנא. הרב לאו הזכיר כי מפלגת 'כך' הייתה תנועת ימין קיצוני גזענית, בעלת סממנים פשיסטיים. הדבר עולה מעמדות מפורשות אותן הביעו הרב כהנא וממשיכי דרכו, בעל פה ובכתב, לאורך השנים", כותב עו"ד רוזובסקי.

לדבריו, "הרב לאו ביקש בכך להצביע במלוא החריפות על מטרותיה של המפלגה שתלמידיה מועמדים להיכנס לבית המחוקקים הישראלי. לצורך כך, סקר הרב לאו עמדות שהובעו על ידי 'כך' - כהנא וממשיכי דרכו, ביניהם קריאה לגירוש האזרחים הערבים משטח ישראל וקידומה של חקיקה גזענית נגדם".

הוא מוסיף כי "הרב לאו לא כינה אדם כלשהו כ'נאצי'. הרב לאו ביטא ביקורת נוקבת על מתן דריסת רגל לעמדות גזעניות בכנסת, ובפרט באמצעות מפלגת 'הבית היהודי' (מפד"ל ההיסטורית) שהוא היה בשר מבשרה ושחרטה על דגלה ערכי תורה וכבוד לאדם באשר הוא אדם".

"הרב לאו מאמין כי חובתו כרב קהילה וכאיש תורה, מוסך וחינוך להתייצב להגן על ערכי יסוד ולצאת חוצץ נגד דעות גזעניות וחשוכות שעל כל אדם מוסרי מוטל להתייצב כנגדן. למטען מטרה זו, הצהיר הרב לאו, יש להילחם...התבטאויות הרב לאו במסגרת הדרשה שנשא מצויות במסגרת השיח הציבורי המותר, הלגיטימי ואף החשוב והנחוץ".

"אין בדברי הרב לאו לשון הרע, כי הדברים - שהינם אמת ושיש עניין ציבורי רב בפרסומם - נאמרו על ידי הרב לאו בתום לב, בין היתר במסגרת חובתו הציבורית, המוסרית והחברתית כלפי קהילתו והצביבור הכללי", מסכם עורך הדין את מכתבו.