מד"א חנך את מוקד ההצלה הלאומי

מוקד החירום הלאומי של מגן דוד אדום מפקח על כלל הפעילות המבצעית המתרחשת בזמן אמת ברחבי הארץ.

ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

חנוכת מוקד ההצלה הלאומי
חנוכת מוקד ההצלה הלאומי
צילום: דוברות מד"א

שר האוצר ויו"ר מפלגת 'כולנו', משה כחלון, הגיע היום (שני) להשתתף בטקס חנוכת המוקד הלאומי הממוגן החדש של מגן דוד אדום בקרית אונו.

במסגרת הביקור, סייר השר במוקד החירום החדש של מד"א המאויש על ידי חובשים ופראמדיקים העושים שימוש במערכות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לשם ביצוע פעולות מצילות חיים עוד בטרם הגעת האמבולנס למקום האירוע.

מוקד החירום הלאומי של מגן דוד אדום מפקח על כלל הפעילות המבצעית של מד"א המתרחשת בזמן אמת ברחבי הארץ, אחראי על הפיקוח והבקרה על המענה הרפואי וניהול מערך המענה לכלל תרחישי החירום בישראל.

בנוסף, המוקד הממוגן שבו הוטמעו הטכנולוגיות החדישות ביותר בעולם, מספק רציפות תפקודית המאפשרת לו לתת מענה לכל תרחיש חירום בעורף הישראלי ובחו"ל. מדובר בשיפור עצום של השירותים החיוניים הניתנים לאזרחים, ובשילוב היכולות הטכנולוגיות המתקדמות עבור אזרחי ישראל בשעות חירום.

שר האוצר, משה כחלון, אמר בחנוכת המוקד כי "גוף כמו מגן דוד אדום חייב לקבל את הסיוע הרב ביותר. כל אזרחי ישראל הנקלעים למצב חירום נעזרים במגן דוד אדום ומפקידים אצלו את חייהם. בנוכחותי כאן נתתם לי את הזכות להיות חלק מהמהפכה המקצועית והטכנולוגית של מגן דוד אדום, ואני גאה להיות חלק מתהליך שמציב את ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל בקדמת הבמה הבינלאומית".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הוסיף "אנו גאים לחנוך היום את מוקד ההצלה הלאומי הראשון מסוגו בישראל. אני רוצה להודות מעומק ליבי לשר האוצר, משה כחלון שבזכות רגישותו, אוזנו הקשבת, החמלה ויחסו לאדם, מגן דוד אדום נמצא בתנופה אדירה מבחינה מבצעית, טכנולוגית ואנושית. לאתגרים הניצבים בפני מגן דוד אדום אין אח ורע בעולם. אנו מקווים כי ההשקעה בארגון ההצלה תהיה נר לרגליהם של כלל נבחרי הציבור. אנו מוקירים ומעריכים את כל פועלך עבורנו ועבור אזרחי מדינת ישראל".