הקרב על הכרטיס לפלייאוף העליון

7 קבוצות, 3 מקומות - כולן רוצות להיכנס לפלייאוף העליון, רק שלוש תצלחנה. פירוט הישורת האחרונה של הליגה הסדירה. מי תצליח להיכנס?

נרי וייס , כ' באדר תשע"ט

אוהדי בית"ר. (ארכיון) יהיו בפלייאוף העליון?
אוהדי בית"ר. (ארכיון) יהיו בפלייאוף העליון?
צילום: פלאש 90

הפועל רעננה, עירוני קריית שמונה, בית"ר ירושלים, הפועל חיפה, הפועל חדרה, הפועל באר שבע ובני יהודה - כולן רוצות להיות בפלייאוף העליון בכדורגל, לא כולן יכולות.

שני מחזורים נותרו עד לסיום העונה הסדירה בליגת העל בכדורגל, 6 נקודות אפשריות והקרב על המקום בפלייאוף העליון מגיע לשיאו ולישורת האחרונה בהחלט שלו.

שלוש קבוצות הבטיחו עד כה את הופעתן בשלב הפלייאוף העליון - מכבי ת"א שמשייטת לאליפות ללא הפסדים, מכבי נתניה שבמקום השני ומכבי חיפה שעשתה זאת הערב (שני) אחרי תיקו 0:0 בדרבי החיפאי.

משמעות הדבר היא כי נותרו 3 מקומות נוספים בחלק העליון של הטבלה, ונראה כי עד למחזור הסיום של העונה הסדירה, הכל עוד פתוח והכל יכול לקרות. מה הסיכויים? תלוי של מי.

על פניו לבני יהודה והפועל באר שבע יש כרגע את הסיכויים הגבוהים ביותר להיות חלק מהפלייאוף העליון. הכתומים משכונת התקווה מחזיקים ב-37 נקודות ולמרות שמחכה להם משחק חוץ מול מכבי ת"א, תספיק להם נקודה אחת מתוך ה-6 האפשריות כדי להעפיל לפלייאוף העליון - מול קריית שמונה בבית זה צריך להיות קל, אחרת היא תהיה תלויה בתוצאות יתר המשחקים.

גם האלופה היוצאת מבירת הנגב לא אמורה להתקשות בכדי להיות בפלייאוף העליון. לה מספיק 3 נקודות מתוך ה-6 האפשריות כדי לעשות זאת. משחקים מול הפועל חיפה בבית או בני סכנין בחוץ אמורים לעזור להם לעשות את זה. מצד שני, אצל באר שבע העונה הכל יכול לקרות, גם הפסד בשני המשחקים הללו.

נותרנו עם מקום אחד אחרון בחלק העליון עליו מתמודדות בעיקר העולה החדשה מחדרה, האדומים מחיפה והירושלמים מהבירה.

הפרש השערים הגרוע של חדרה לה 32 נקודות, בתוספת ליכולתה הירודה עשויים להכריע את גורלה לכאן או לכאן, כשדווקא האדומים מחיפה עשויים לנצל זאת כשהם זקוקים לארבע נקודות כדי לחגוג - מול באר שבע בחוץ זה יהיה לה קשה אבל משחק מול רעננה בבית אמור לעשות את העבודה.

בית"ר? אחרי שבעטו בדלי כל כך הרבה פעמים העונה, הירושלמים לא תלויים בעצמם. גם אם ינצחו בשני המשחקים הנותרים שלהם, את נתניה בחוץ ואת הפועל תל אביב בטדי, יכול להיות שלא יצליחו במשימתם. שכן, ארבע נקודות של חדרה או שני ניצחונות של הפועל חיפה, עשויים להביא את בית"ר לשחק אחרי שנים רבות בפלייאוף התחתון של ליגת העל בכדורגל.

קריית שמונה ורעננה? עליהן אין בכלל על מה לדבר. זה אפילו מחשבון לא יודע לחשב את אחוזי ההצלחה שלהן להיכנס לפלייאוף העליון. שני מחזורים לסיום העונה, מי תצליח לעמוד בלחץ?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il