כנס ההשקה: כך נשפר את מעונות היום הפרטיים

"אנחנו יוצאים כעת לדרך חדשה של שיתוף פעולה והשפעה ישירה על קבלת ההחלטות הנוגעות לטיפול בגיל הרך"

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ט

כנס איגוד מעונות יום
כנס איגוד מעונות יום
צילום: דרור חלימי

בכנס ראשון מסוגו נפגשו היום לראשונה אמיר מדינה ומאות בעלי ארגונים המפעילים מעונות יום בארץ כדי לדון ברעיונות לשיפור מצב המעונות בארץ.

בכנס שנערך בעיר לוד נכחו כל ראשי משרד הכלכלה, הרווחה והשרותים החברתיים מתוך מטרה להראות את נכונתם ללכת לקראת שינויים מבורכים בתחום הטיפול בגיל הרך.

את הכנס יזמו 'איגוד מעונות יום', ארגון המאחד תחתיו מאות מפעילים של מעונות יום בארץ, ומהווה כיום את הגוף הגדול ביותר בארץ בענף מעונות היום. בעקבות השביתה בקיץ האחרון, החליטו יוזמי המהלך להתאגד לגוף אחד מייצג בכדי לסייע לשפר את הטיפול בגיל הרך, מצב המטפלות והטיפול בילדים.

נעם דרייפוס ממובילי הקמת האיגוד אמר "הארגונים הפרטיים המפעילים את רוב מעונות היום בארץ לא היו שותפים לישיבה בוועדות מקצועיות וקבלת החלטות במשרד. הקמת 'איגוד מעונות יום', המונה למעלה מחמש מאות מעונות, משנה את כללי המשחק ומעתה יקבלו הארגונים הקטנים ייצוג הולם למעמדם וכוחם כמפעילי מרבית המעונות בארץ".

חני שפירא, מיוזמות המהלך, הוסיפה "כינוס והתאגדות של למעלה ממאה וחמישים מנהלי ארגונים ומעל חמש מאות סמלים הם ביטוי למפץ הגדול בתחום ולכניסה של שחקן נוסף לשוק שישמיע סוף סוף את קולם של הארגונים שלא נשמע עד כה אצל מקבלי ההחלטות בתחום".

שאול רוטנברג מאיגוד המעונות סיכם "אנחנו יוצאים כעת לדרך חדשה של שיתוף פעולה והשפעה ישירה על קבלת ההחלטות הנוגעות לטיפול בגיל הרך".

בהרצאתו בכנס ציין מדינה את החשיבות ביצירת תקשורת ישירה עם אנשי השטח. לדבריו, מכאן ואילך יקבע המשרד ישיבות עבודה סדירות עם נציגי האיגוד בכדי ללמוד את השטח ולקבל החלטות שישפיעו במישרין ובמיידיות על מצב המעונות בארץ.

בכנס נכחו גם נציגי משרד עו"ד כבירי נבו, המלווים את האיגוד בפן המשפטי. כמו כן השתתפה בכנס רו"ח אביגייל שיקובצקי שנבחרה כרו"ח המובילה בתחום החינוך בארץ לייצג את חברי 'איגוד מעונות היום' בוועדות הכלכליות בכנסת ובממשלה.