מידע שימושי על השכרת רכב בישראל

רוב הישראלים השוכרים רכב בארץ עושים זאת משיקול כלכלי ומחפשים את הפתרון היעיל והזול

תוכן שיווקי , כ"א באדר תשע"ט

השכרת רכב. אילוסטרציה
השכרת רכב. אילוסטרציה
צילום: Shutterstock

השכרת רכב בחו"ל היא דבר המוכר לנו היטב כאשר אנו מטיילים בעולם, זה עובד כמובן גם כאשר תיירים מגיעים לארץ, אך באופן מפתיע גם לתושבים ישראלים לא חסרות סיבות לשכור רכב כאן והנה חלק מהן.

רוב הישראלים מלינים על יוקר המחיה בארץ, ובהרבה מקרים בצדק. שגרת החיים שלנו עולה לא מעט, וכמעט בכל משק בית נעשים מהלכים לחסכון וצמצום עלויות. אחד הסעיפים בהוצאות השוטפות והמשמעותיות יותר הוא הרכב.

מעבר לעלות הגבוהה של הרכב, חשוב לציין כי על קניית רכב בארץ יש מס שעשוי להגיע ל-90% משוויו, כמו כן ישנן עלויות נלוות לא מבוטלות של ביטוח, רישיונות תחזוקה וטיפולים, ועוד לא דיברנו על הדלק.

גם לתחבורה הציבורית יצא שם רע, ופתרונות חלופיים עדיין מועטים. חלק גדול מהציבור הישראלי מבין שלא תמיד משתלם להחזיק ברכב קבוע, ופתרון של השכרת רכב בארץ הופך פתאום לאלטרנטיבה ראויה ונכונה יותר כלכלית.

ברוח התקופה

יש לא מעט חברות להשכרת רכב בארץ, ולכל אחת יש את התנאים שלה, סוגי רכב שונים שהיא מעמידה להשכרה, הסניפים שלה וכמובן המחירים שלה. הדבר הכי בסיסי אותו יש לבדוק, עוד בטרם מתייחסים לתנאים ומחירים, הוא את אמינות החברה. בארץ ישנן חברות השכרה היכולות להפתיע לרעה, ועם משמעות כספית לא מבוטלת מבחינתכם במידה ולא עשיתם בדיקה מקדימה.

הדבר הבא שיש לבדוק עם עצמכם הוא לכמה זמן אתם נדרשים לרכב. האם מדובר במספר ימים בודדים או בתקופה ממושכת. קיים פער גדול וברור לעומת השכרת רכב לתקופה ממושכת של חודש ואף מעבר. במקרים כאלו המחיר פר יום אמור להיות נמוך ובפער ראוי. ניתן גם לחפש ברשת "השכרת רכב במבצע" ולקבל את כל המבצעים הרלוונטיים אליכם.

הכל כלול, או שלא

אחד הרעיונות המרכזיים בהשכרת רכב הוא לייעל ולצמצם עלויות. השכרת רכב כוללת בתוכה את הרכב עצמו, פוליסת ביטוח המכסה אתכם כנהגים, את הנוסעים וכמובן, רישיונות. לכאורה יש לכם כל מה שצריך כדי להכניס מפתח ולנסוע. אבל על המפתח הזה חשוב מאד לשמור.

חלק ניכר מהפוליסות לא כולל המון סעיפים קטנים, הן של נזקים, הן של שירותים והן של תוספי אבזור. אתם מעוניינים ב"בוסטר" לילד – יש על כך תוספת תשלום יומית ואם אתם שוכרים רכב לתקופה ארוכה יותר – סביר שרכישת בוסטר תשתלם יותר מהשכרת אחד, בהסכם ההשכרה אתם יוצאים לדרך עם מיכל דלק מלא ואמורים להשיב את הרכב כך.

במידה ולא תעשו זאת – תחויבו גם בדמי טיפול מעבר לעלות הדלק עצמו. אותו דבר גם במקרה של קבלת קנסות ודוחות שלא תשלמו באופן ישיר ועצמאי – העלות יכולה להכפיל את עצמה. אבדן מפתח כרוך בעלות גבוהה מאד, ואם חלילה הסבתם נזק פיזי לרכב כתוצאה מתאונה או חוסר שמירה עליו – גם בפוליסה המפנקת ביותר קיימת השתתפות עצמית, ובדרך כלל היא גבוהה בהרבה מפוליסת ביטוח רכב פרטית.

כדאי לדעת שחברות השכרת רכב רציניות ששמן ושביעות הרצון של לקוחותיהן חשובים להן – מציעות סוג של כיסוי משודרג, ובתוספת של כמה עשרות שקלים בודדים ליום – מבטלות לחלוטין את ההשתתפות העצמית, במקרים של גניבת רכב ולפעמים מכסות אף עלויות אבדן מפתח. בכל מקרה – עדיף שתשמרו על הרכב, תמיד.

אז על מה בא לכם לנהוג?

רוב הישראלים השוכרים רכב בארץ עושים זאת משיקול כלכלי ומחפשים את הפתרון היעיל והזול. רכבים קטנים יותר עולים פחות וצורכים פחות דלק, כך שהחיסכון ניכר. אם אתם עדיין זוכרים כיצד לנהוג על רכב בעל תיבת הילוכים ידנית, ובהנחה ויש לכם רישיון מתאים, אתם יכולים לצמצם עלויות נוספות מאחר והרכבים האלו זולים יותר מרכבים אוטומטיים ואף חסכוניים בדלק.

אלו הרוצים לנהוג על רכב יוקרה או רכב ספורט ואינם יכולים להרשות לעצמם את ההנאה הזו באופן יום-יומי, מחכה מגוון מכוניות מפוארות ומפנקות. למרות תו המחיר הגבוה להשכרתן, הן מהוות הגשמת חלום לחלק מאיתנו, גם אם מדובר ביום יומיים בלבד.