חקירת נתניהו: שקד לא תתערב

איילת שקד הודיעה כי תעביר את בקשתם פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל חומרים ממשרד המשפטים לטיפולו של היועמ"ש מנדלבליט.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ט

לא תתערב. שקד
לא תתערב. שקד
צילום: רויטרס

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה הערב (שלישי) כי לא תתערב בבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל חומרים שלטענתם נוגעים לחקירות נגדו, וכי הטיפול בבקשה הועבר ליועמ"ש, כך דווח בחדשות 13.

אמש דווח כי פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשרת המשפטים איילת שקד וביקש ממנה לפעול לשחרור חומר שיוכיח שלא היה פסול ביחסיו עם בעלי בזק שאול אלוביץ'.

על פי הדיווח, במכתב שיצא מטעם פרקליטו של נתניהו, עורך הדין נבות תל צור, לשרת המשפטים איילת שקד, דרש נתניהו משקד לדאוג לכך שמשרד המשפטים ישחרר תשובות ששלח למבקר המדינה מסוף 2016 ותחילת 2017, ובהן נטען לכאורה שלא היה פסול ביחסים בין נתניהו לאלוביץ.

במסמך נטען עוד, לכאורה, שנתניהו בתפקידו כשר תקשורת לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת לפני שגובש אותו הסדר ניגוד עניינים מפורסם, ושכל החלטותיו נעשו לאחר הליך סדור ובתיאום עם הגורמים המשפטיים.

לטענת נתניהו, משרד המשפטים מסרב למסור את התשובות המלאות האלה שנתן למבקר למרות שהן נחלת הכלל, ולכן הוא פנה לשקד וכתב בין היתר, "אנו רואים בתשובות של משרד המשפטים למבקר המדינה משום מסמכים בעלי חשיבות רבה להגנת ראש הממשלה. לפיכך, אנו פונים אלייך בבקשה לקבל בהקדם האפשרי העתק. נוכח העובדה כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה צפויה להתקבל בזמן הקרוב, פנייתנו אלייך היא פנייה דחופה ביותר".