הליכוד נגד שקד: נדהמנו מהסירוב

בליכוד תוקפים את החלטת שרת המשפטים שלא להתערב ולהעביר את הטיפול בבקשת פרקליטי ראש הממשלה לקבל מסמכים ליועץ המשפטי לממשלה.

חזקי ברוך , כ"א באדר תשע"ט

לא מעבירה. שקד
לא מעבירה. שקד
צילום: פלאש 90

הליכוד תוקף הערב (שלישי) את שרת המשפטים איילת שקד, לאחר שזו החליטה שלא להיענות לבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה להעברת מסמכים המצויים במשרד המשפטים ולהעביר את הפניה לטיפול היועמ"ש.

"נדהמנו מסירובה של שרת המשפטים איילת שקד לקבל את בקשת ראש הממשלה נתניהו, ולא למסור לו את מסמכי משרד המשפטים שמסייעים לו להוכיח את צדקתו", נמסר מהמפלגה.

בליכוד הוסיפו, "לא מדובר בחומר חקירה או חומר מסווג אלא במסמכים שנמסרו למבקר המדינה ממשרד המשפטים ושמראים שאישורי בזק-יס נעשו כדת וכדין על ידי כל הרגולטורים ללא התערבות כלשהיא של ראש הממשלה".

"אחרי שלא נתנו לראש הממשלה נתניהו להתעמת עם עדי המדינה נגדו, ואחרי ששללו ממנו את הזכות הבסיסית לממן את הגנתו מול סכומי עתק שמשקיעים נגדו במשטרה ובפרקליטות מכספי משלם המיסים, עכשיו מסרבים לפרסם מסמכים רשמיים של משרד המשפטים שהם אינם חומרי חקירה ושתומכים בהפרכת ההאשמות נגד ראש הממשלה נתניהו", מוסיפים בליכוד.

כאמור שרת המשפטים איילת שקד הודיעה מוקדם יותר הערב כי לא תתערב בבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל חומרים שלטענתם נוגעים לחקירות נגדו, וכי הטיפול בבקשה הועבר ליועמ"ש.

אמש דווח בחדשות 13 כי פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשרת המשפטים איילת שקד וביקש ממנה לפעול לשחרור חומר שיוכיח שלא היה פסול ביחסיו עם בעלי בזק שאול אלוביץ'.

על פי הדיווח, במכתב שיצא מטעם פרקליטו של נתניהו, עורך הדין נבות תל צור, לשרת המשפטים איילת שקד, דרש נתניהו משקד לדאוג לכך שמשרד המשפטים ישחרר תשובות ששלח למבקר המדינה מסוף 2016 ותחילת 2017, ובהן נטען לכאורה שלא היה פסול ביחסים בין נתניהו לאלוביץ.

במסמך נטען עוד, לכאורה, שנתניהו בתפקידו כשר תקשורת לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת לפני שגובש אותו הסדר ניגוד עניינים מפורסם, ושכל החלטותיו נעשו לאחר הליך סדור ובתיאום עם הגורמים המשפטיים.

לטענת נתניהו, משרד המשפטים מסרב למסור את התשובות המלאות האלה שנתן למבקר למרות שהן נחלת הכלל, ולכן הוא פנה לשקד וכתב בין היתר, "אנו רואים בתשובות של משרד המשפטים למבקר המדינה משום מסמכים בעלי חשיבות רבה להגנת ראש הממשלה. לפיכך, אנו פונים אלייך בבקשה לקבל בהקדם האפשרי העתק. נוכח העובדה כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה צפויה להתקבל בזמן הקרוב, פנייתנו אלייך היא פנייה דחופה ביותר".